10:32 گرينويچ - جمعه 30 ژانويه 2009 - 11 بهمن 1387

'چهار شورشی' در جنوب افغانستان کشته شدند

قندهار

قندهار پیش از این نیز هر از گاهی شاهد خشونتهای خونباری بوده است

چهار شورشی در عملیات نیروهای به رهبری آمریکا در افغانستان کشته شده اند.

نیروهای ائتلاف تحت فرمان آمریکا در افغانستان می گویند در عملیاتی در ولسوالی ارغنداب، ولایت قندهار، در جنوب این کشور چهار شورشی را کشته و هشت تن دیگر را بازداشت کرده اند.

این نیروها با انتشار خبرنامه ای در این مورد گفته اند که این عملیات برای جلوگیری از سازماندهی بمبگذاری های کنار جاده ای به اجرا گذاشته شد.

نیروهای ائتلاف می گویند در این عملیات یک فرد "مشهور" طالبان که در سازماندهی بمبگذاری های کنار جاده ای علیه نیروهای افغان و ائتلاف دست داشت هدف قرار گرفته است.

بر اساس این خبرنامه، زمانی که سربازان نیروهای ائتلاف خانه این فرد را بازرسی کردند، با تیراندازی شورشیان مسلح مواجه شدند.

به گفته نیروهای ائتلاف، زمانی که شورشیان در این عملیات دستور آنان را برای تسلیم شدن رد کردند، بروی آنان آتش گشودند و چهار شورشی را کشتند و هشت فرد مظنون دیگر را بازداشت کردند.

نیروهای ائتلاف می گویند در این عملیات به غیرنظامیان آسیبی نرسید.

بر اساس خبرنامه نیروهای ائتلاف که تازه منتشر شده، این عملیات روز گذشته، دهم دلو/بهمن روی داد.

از سوی دیگر، مقامهای محلی در شرق افغانستان می گویند نیروهای بین المللی مستقر در این منطقه یک منطقه مسکونی را بمباران کرده اند.

این مقامات می گوید بمب افگن های نیروهایی بین المللی روستایی را در ولسوالی اوته پور ولایت کنر هدف بمباران قرار دادند و در پی آن چند تن کشته و زخمی شدند، اما به گفته آنان شمار دقیق آن تا حال مشخص نیست.

گفته می شود، یک سرباز نیروهای بین المللی یاری امنیتی، آیساف، که تحت امر سازمان ناتو در افغانستان فعالیت می کنند، روز گذشته، دهم دلو/بهمن در همین منطقه زخمی شده بود.

تا کنون نیروهای بین المللی مستقر در افغانستان در باره خبر بمباران منطقه مسکونی در شرق این کشور تا حال اظهار نظری نکرده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.