12:21 گرينويچ - شنبه 31 ژانويه 2009 - 12 بهمن 1387

بازیهای آرژانتین، افغانستان یک قدم تا پیروزی

تیم کریکت افغانستان

تیم کریکت افغانستان پیش از این در چند مسابقه بین المللی پیروزیهای خوبی به دست آورده است

تیم ملی کریکت افغانستان در بازی های آرژانتین با سه برد و یک باخت تا پیروزی نهایی فاصله کمی دارد .

با موفقیت در این بازی ها تیم کریکت افغانستان به جام جهانی ۲۰۱۱ راه خواهد یافت.

این تیم که پیش از این در چند بازی بین المللی به مقام قهرمانی رسیده بود، حالا در بازی های آرژانتین باید مسابقات دشواری را پشت سر بگذارد.

تا حالا تیم کریکت افغانستان در بازی های آرژانتین یک باخت و سه برد، داشته که چانس زیادی را برای راهیابی این تیم به جام جهانی ۲۰۱۱ کریکت نصیب این تیم کرده است.

تیم افغانستان در بازی های آرژانتین تاکنون بر علاوه تیم میزبان تیم های هنگ کنگ، و پاپوا نیو گینی را مغلوب کرده اما در بازی مقابل، اوگاندا پیروزی را به تیم حریف واگذار کرد.

شنبه 31 جنوری/ ژانویه، تیم افغانستان باید بازی ناتمام با تیم جزایر کیمان را به پایان برساند، بازی که برای سعود افغانستان به مسابقات بعدی اهمیت زیادی دارد.

بازی تیم افغانستان و تیم جزایر کیمان روز گذشته به دلیل بارش شدید نیمه نا تمام ماند.

اگر تیم افغانستان این بازی را ببرد در آن صورت یکی از سه تیم برنده مسابقات آرژانتین خواهد شد که به جام جهانی 2011 راه می یابند.

در بازی های آرژانتین که دور سوم رقابت های مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۱۱ است، تیم های افغانستان، اوگاندا، پاپوا نیو گینی و جزایر کیمان راه یافتند.

تیم کریکت افغانستان پیش از این در مسابقات جام آسیایی به قهرمانی رسید و در مسابقات تانزانیا با شکست دادن تیم های فیجی، جرسی، هنگ و کنگ و ایتالیا به مقام قهرمانی دست یافت.

تیم کریکت

این تیم در رقابت های بین المللی جزیره جرسی بریتانیا هم در میان ۱۲ تیم شرکت کننده به قهرمانی رسیده بود.

اگر چه بازی کریکت در افغانستان بازی تقریباً نو شمرده می شود، اما تیم کریکت این کشور با به دست آوردن پیروزی های پیهم در مسابقات بین المللی به شهرت خوبی دست یافته است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.