افغانستان قهرمان مسابقات کریکت آرژانتین شد

تیم کریکت افغانستان
Image caption تیم کریکت افغانستان در سه دوره بازی های رقابتی برای راهیابی به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۱ به مقام نخست دست یافت

تیم کریکت افغانستان در مسابقات آرژانتین با پیروزی بر تیم جزایر کیمان به قهرمانی این مسابقات رسید.

در این مسابقات که دور سوم رقابت های مقدماتی برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۱ است، علاوه بر تیم های کریکت آرژانتین، افغانستان و جزایر کیمان، تیم های کریکت اوگاندا، هنگ کنگ و پاپوا نیو گینی هم شرکت کردند.

افغانستان در روزهای گذشته در این مسابقات به علاوه تیم میزبان، تیم های پاپوا نیوگینی و هنگ کنگ را هم مغلوب کرده بود. اما در بازی با تیم اوگاندا، پیروزی را به تیم حریف واگذار کرد.

تیم ملی کریکت افغانستان و تیم کریکت اوگاندا با پیروزی در مسابقات آرژانتین، به ترتیب با مقام های نخست و دوم به آخرین بازی ها برای راهیابی به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۱ راه یافتند.

مسابقات بعدی در ماه اپریل/آوریل آینده در افریقای جنوبی برگزار می شود و ۱۲ تیم در آن شرکت می کنند.

در این مسابقات علاوه بر تیم افغانستان و اوگاندا، تیم های کنیا، هلند، برمودا، امارات متحد عربی، دانمارک، ایرلند، اسکاتلند، کانادا، عمان و نامیبیا هم شرکت خواهند کرد.

تیم افغانستان در این مسابقات در گروه "ب" با تیم های کنیا، هلند، برمودا، امارات متحد عربی و دانمارک بازی خواهد کرد.

چهار تیم برتر این مسابقات به جام جهانی ۲۰۱۱ راه خواهند یافت.

کریکت بازان افغانستان در دوره های چهارم و پنجم مسابقات رقابتی در تانزانیا و جزیره جرسی بریتانیا هم مقام نخست را از آن خود کرده بودند. این مسابقات هم در واقع بازی هایی رقابتی برای راهیابی به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۱ بود.

مطالب مرتبط