بیست و یک مامور پلیس در عملیات انتحاری کشته شدند

نقشه ولایت ارزگان
Image caption ولایت ارزگان از مناطق نسبتاً ناامن در جنوب افغانستان شمرده می شود

بیست و یک مامور پلیس در یک حمله انتحاری در جنوب افغانستان جان خود را از دست داده اند.

وزارت داخله (کشور) افغانستان با انتشار خبرنامه ای در این مورد گفته است که در این بمبگذاری ۲۱ مامور پلیس کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.

روز دوشنبه، 2 فوریه (14 دلو/بهمن)وزارت داخله (کشو) افغانستان با انتشار اعلامیه ای گفت که یک حمله کننده انتحاری با ورود به یک مرکز اموزش پلیس بمب همراه خود را در میان مامورانی که مشغول تمرین بودند منفجر کرد که در اثر آن، نوزده مامور پلیس و فرد بمب گذار کشته و دست کم هشت مامور پلیس زخمی شدند.

به گفته گلاب خان، مدیر تحقیقات جنایی پلیس ارزگان، پیشتر از این شمار کشته شدگان این حادثه را نوزده و تعداد زخمیان را بیست تن اعلام کرده بود.

او گفت فرد بمب گذار با استفاده از اونیفورم ماموران پلیس توانست وارد این مرکز شود و عملیات خود را به اجرا بگذارد.

وی حال هشت تن از زخمی های این واقعه را وخیم توصیف کرد.

گلاب خان گفت در این انفجار ۱۹ افسر پلیس کشته و دست کم ۲۰ مامور پلیس زخمی شدند. یک مقام دیگر پلیس وضعیت سلامتی هشت تن از زخمیان را وخیم خواند.

طالبان مسئولیت این بمبگذاری را به دوش گرفته و ادعا کرده اند که در این حادثه بیست و هفت مامور پلیس از جمله تعدادی ماموران ارشد کشته شده اند.

یک سخنگوی گروه طالبان ادعا کرده است که در این عملیات، یک لاری (کامیون) بمبگذاری شده به کار گرفته شد اما شاهدان عینی و مقامات پلیس این ادعا را رد کرده اند.

جنوب افغانستان از مناطق عمده فعالیت شورشیان مسلح مخالف دولت و محل درگیری های متعدد بین آنها و ماموران دولتی و نیروهای بین المللی مستقر در این منطقه است.

ماموران پلیس محلی از هدف های اصلی حملات شورشیان شمرده می شوند.

این نخستین حمله انتحاری به پلیس افغانستان از آغاز سال جاری میلادی بوده که تلفات سنگینی در پی داشته است.

در سال ۲۰۰۸ میلادی بیش از ۶۵۰ مامور پلیس در حملات شورشیان در افغانستان کشته شدند.

مطالب مرتبط