15:54 گرينويچ - جمعه 13 فوريه 2009 - 25 بهمن 1387

'تنش در روابط افغانستان با دولت جدید آمریکا'

حامد کرزی

حامد کرزی می گوید از هنگام ریاست جمهوری آقای اوباما با وی صحبت نکرده است

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان از وجود تنش در روابط دولت وی با دولت جدید آمریکا سخن گفته است.

کانال تلویزیونی الجزیره به نقل از آقای کرزی می گوید وی با آقای اوباما از هنگامی که در ماه گذشته به کاخ سفید نقل مکان کرد، صحبت نکرده است.

اظهارات حامد کرزی در پی انتشار گزارش ها در باره نارضایی برخی از اعضای دولت جدید آمریکا از اوست.

در حالی که آمریکا استراتژی خود در منطقه را مورد تجدید نظر قرار می دهد، ریچارد هولبروک، نماینده باراک اوباما برای افغانستان و پاکستان، برای مذاکره با مقامات افغانستان به این کشور رفته است.

گفتگوی عبدالله شادان با وحید مژدان

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

یان پنل، گزارشگر بی بی سی در کابل می گوید حامد کرزی به طور فزاینده ای در انتقاد از تاکتیک های نظامی آمریکا پر سر و صداتر شده است و به طور ضمنی به این موضوع اشاره می کند که چنانچه درخواست هایش برآورده نشود ممکن است به روسیه گرایش پیدا کند.

در اوایل ماه ژانویه گذشته دبیر کل پیمان ناتو مقاله ای درباره فقدان رهبری در افغانستان نوشته و گناه را نه به گردن طالبان بلکه به گردن فقدان حکومت در این کشور انداخته بود.

اعضای برجسته تیم باراک اوباما نیز در جریان مبارزات انتخاباتی و نیز در کنگره آمریکا کارآمد بودن و صداقت دولت حامد کرزی را مورد سئوال قرار داده بودند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.