بیش از ده کشته در خشونتهای تازه افغانستان

یک سرباز خارجی در افغانستان

نظامیان افغان و آمریکایی می گویند در اثر یک حمله هوایی در غرب افغانستان، 9 نفر به شمول یک فرمانده مشهور گروه طالبان کشته شده اند.

در اعلامیه مشترک نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و وزارت دفاع افغانستان آمده که این حمله، خانه ای را در ولسوالی دریا مرغاب ولایت بادغیس هدف قرار داد که محل تجمع گروهی از شورشیان وابسته به طالبان بود.

این اعلامیه، از فرمانده طالبان که در این حمله کشته شده، به نام ملا دستگیر یاد کرده و افزوده که این فرد، مسئول چندین حمله به نیروهای افغان و خارجی در غرب افغانستان بوده است. اعلامیه می گوید، حداقل در یکی از حملاتی که مسئولیت آن را ملا دستگیر برعهده داشت، سیزده نفر از ماموران امنیتی افغان کشته شدند.

در عین زمان، وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن یک فرمانده دیگر طالبان در ولایت فراه در غرب افغانستان خبر داده است.

مقامات می گویند، زمانی که نیروهای افغان و آمریکایی، خانه ای را در نزدیک روستای کوه سفید ولایت فراه بازرسی می کردند، این فرمانده مربوط به طالبان که در داخل خانه بود، روی نیروهای امنیتی آتش گشود که در نتیجه تیراندازی متقابل نیروهای امنیتی، کشته شد.

به گفته وزارت دفاع افغانستان، این فرد، مسئول فراهم کردن سلاح و مهمات به گروه های شورشی در ولایت فراه بوده است.

براساس یک خبر دیگر، وزارت داخله (کشور) افغانستان می گوید در اثر انفجار یک بمب در ولایت شرقی کنر، سه نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

در اعلامیه وزارت داخله آمده که این بمب در کنار جاده ای در ولسوالی سرکانو جاسازی شده بود و زمانی منفجر شد که یک موتر (خودرو) مربوط به شرکت راهسازی NPCC از کنار آن عبور کرد.

گزارشها حاکیست که قربانیان این انفجار، غیرنظامیان افغان بوده اند.

مطالب مرتبط