تیم کریکت افغانستان به پاکستان رفته است

تیم کریکت افغانستان
Image caption تیم کریکت افغانستان در سه بازی مقدماتی برای راهیابی به بازی های جام جهانی به پیروزی چشمگیر دست یافت

تیم ملی کریکت افغانستان برای شرکت در مسابقات سرنوشت ساز آفریقای جنوبی و به امید راه یافتن در بازی های جام جهانی ۲۰۱۱ آمادگی می گیرد.

تیم ملی کریکت افغانستان به پاکستان رفته و تمرینات خود را در شهر لاهور این کشور آغاز کرده است.

مقامهای فدراسیون کریکت افغانستان می گویند بازی با شماری از تیمهای پاکستانی در جریان این تمرینات هم شامل برنامه تیم ملی کریکت افغانستان در پاکستان است.

مقامهای فدراسیون کریکت افغانستان می گویند این تیم تمرینات خود را از چند روز پیش در آکادمی ملی کریکت پاکستان در شهر لاهور آغاز کرده و برای یک هفته ادامه می یابد.

به گفته مسئولان فدراسیون کریکت افغانستان، زمینه این رشته تمرین ها، به کمک مالی شورای کریکت آسیا فراهم شده است.

این رشته تمرین ها برای این انجام می شود که تیم ملی کریکت افغانستان بتوانند در مسابقات کریکت آفریقای جنوبی که اوائل ماه اپریل آینده برگزار می شود، آمادگی داشته باشد.

مسابقات آفریقای جنوبی با شرکت ۱۲ تیم کریکت برای رقابت به منظور راه یافتن در بازیهای جام جهانی سال ۲۰۱۱ میلادی برگزار می شود.

چهار تیم برنده رقابت های آفریقای جنوبی می توانند به مسابقات جام جهانی کریکت سعود کنند.

قرار است تیم ملی کریکت افغانستان در رقابت های آفریقای جنوبی در روز اول ماه اپریل سال جاری میلادی به مصاف تیم ملی دانمارک برود.

Image caption تیم کریکت افغانستان در جریان تمرینات خود در پاکستان با شماری از تیم پاکستانی هم بازی می کند

تیم ملی کریکت افغانستان در سال ۲۰۰۸ میلادی توانست که با به دست آوردن لقب قهرمانی در بازیهای آرژانتین شانس خود را در راه یافتن به مسابقات جام جهای بیشتر کند.

این تیم پیش از آن در مسابقات تانزانیا و جزیره جرسی بریتانیا نیز مقام نخست را از آن خود کرده بود.

تیم کریکت افغانستان با دست یافتن به پیروزی چشمگیر در سه بازی مقدماتی برای راه یافتن به جام جهانی سال ۲۰۱۱ میلادی، به شهرت رسید و در میان افغان ها هم محبوب شد.

اما اعضای این تیم همواره از کمبود امکانات در داخل کشورشان سخن گفته اند و شماری از آنان دولت افغانستان را مورد انتقاد قرار داده اند که به ورزش کریکت توجه لازم نکرده اند.

اما تیم کریکت افغانستان هنگام بازگشت از بازیهای آرژانتین با استقبال گرم مردم و مقامهای دولتی و همچنین حمایت مالی دولت این کشور مواجه شد.

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان به وزارت مالیه/دارایی این کشور دستور داد که بودجه ویژه ای را در اختیار این تیم قرار دهد.

شماری از بازرگانان افغان هم این تیم را حمایت کردند.

مطالب مرتبط