ادامه خشونتها در جنوب و شرق افغانستان

نقشه ولایت کنر

نیروهای تحت فرماندهی ناتو در شرق افغانستان می گویند یک حمله موشکی به پایگاه آنان در ولایت کنر منجر به زخمی شدن چند سرباز این نیروها شده است.

ولایت کنر از مناطق نا آرام در شرق افغانستان است و یکی از پایگاههای مهم ناتو در شرق افغانستان در همین ولایت است.

ناتو می گوید این حمله موشکی به پایگاه ناتو در ولسوالی سرکانوی ولایت کنر چند زخمی به جا گذاشت، اما گروه طالبان ادعا کرده است که در اثر این حمله هفت سرباز ناتو کشته شدند. ناتو این ادعای طالبان را رد کرده است.

سرکانو منطقه ای نزدیک به مرز پاکستان است و شماری از نیروهای تازه نفس آمریکایی هم که اخیراً وارد افغانستان شدند، در همین منطقه مستقر شده اند.

ناتو همچنین می گوید در یک حمله دیگر به نیروهای این سازمان در منطقه "خاص کنر"، یک نفر بر آنان منهدم شده، اما در این حمله هیچ کسی کشته یا زخمی نشده است.

در حالی که طالبان مدعی است در این حمله نیز شماری از نیروهای ناتو زخمی و کشته شده اند.

از منطقه نادعلی در ولایت جنوبی هلمند نیز گزارش شده است که در اثر برخورد یک خودرو غیرنظامیان با یک مین کار گذاشته شده در کنار جاده، چهار تن کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

Image caption هلمند از مناطق ناآرام در جنوب افغانستان است

این غیرنظامیان از منطقه ای موسوم به نادعلی به سوی لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند در حرکت بودند و در مسیر راه دچار این حادثه شدند.

نیروهای ناتو اعلام کرده اند که افراد زخمی شده در این انفجار را به یک درمانگاه متعلق به خود منتقل کرده اند.

همچنین مقامات امنیتی در ولایت هلمند گفته اند که در پی درگیری میان ماموران پلیس و شورشیان وابسته به گروه طالبان یک مامور پلیس کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

اسدالله شیرزاد، فرمانده پلیس هلمند گفت در این درگیری به طالبان هم تلفاتی وارد شده است، اما شمار دقیق آن تا حال مشخص نیست.

ولی گروه طالبان ادعا کرده است که این درگیری در پی حمله افراد وابسته به این گروه به یک پاسگاه پلیس شب گذشته، ۱۹ حوت/اسفند، روی داد و بر اثر آن شش مامور پلیس کشته شدند.

مقامات امنیتی این ادعای آنها را تایید نکرده اند.

مطالب مرتبط