نخستین خشونت سال 88 خورشیدی

گزارشها از شرق افغانستان حاکی است که دست کم پنج نفر در اثر یک حمله انتحاری در شرق افغانستان کشته شده اند، این نخستین مورد خشونت در سال 88 خورشیدی است.

مقام های محلی در شرق افغانستان می گویند این حادثه پس از آن رخ داد که یک بمب گذار انتحاری با موتر/ ماشین بمبگذاری شده است به یک پاسگاه پلیس در ننگرهار حمله کرد.

گل آقا شیرزوی والی ننگرهار گفت در این حادثه، چهار غیر نظامی و یک پلیس کشته شده و چهار غیر نظامی دیگر مجروح شده اند.

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان با انتشار نامه ای این حمله را محکوم کرده است، اما در این نامه شمار کشته شدگان شش تن به شمول یک پلیس گفته شده است.

هنوز هیچ گروه یا فردی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است معمولا گروهای مسلح مخالف دولت به ویژه طالبان مسئول چنین حملاتی دانسته می شوند.

تلفات نیروهای کانادایی در جنوب

بر اساس یک خبر دیگر مقام های نظامی کانادا در افغانستان می گویند دست کم چهار سرباز این نیروها در دو روی داد جداگانه در ولایت قندهار در جنوب این کشور کشته شده اند.

ژنرال جوناتن وینس، فرمانده نیروهای کانادایی در افغانستان گفت دوتن از سربازان او زمانی کشته شد که نفر بر حامل آنها با ماین کار گذاشته برخورد کرد.

به گفته آقای وینس در این حادثه پنج سرباز دیگر کانادایی مجروح شدند.

فرمانده نیروهای آمریکایی افزود در فاصله زمانی اندکی یک نفر بر نظامی دیگر نیروهای تحت فرمان او در منطقه شاه ولی کوت با ماین برخورد کرد که در این رویداد نیز دو سرباز کانادایی کشته شده و سه تن دیگر از آنها مجروح شدند.

این نخستین تلفات نیروهای کانادایی در سال 88 خورشیدی است،از آغاز ماموریت نیروهای کانادا در سال 2002 در افغانستان، تا کنون 116 سرباز این نیروها کشته شده اند.

مطالب مرتبط