آغاز پخش اخبار سر ساعت بی بی سی

ندا فرحت- یکی از مجریان اخبار بی بی سی در کابل
Image caption "هدف بولتنهای شش دقیقه ای اخبار به زبانهای دری و پشتو این است که اخبار افغانستان، منطقه و جهان به اسرع وقت به شنوندگان رسانده شود"

رادیوی بی بی سی با توسعه برنامه های خبری خود به زبانهای فارسی و پشتو پخش اخبار منطقه و جهان را سر هر ساعت آغاز کرده است.

پخش این برنامه خبری از پانزدهم حمل/فروردین رسماً آغاز شد و خبرهای منطقه و جهان را مانند دیگر برنامه های خبری بی بی سی پوشش می دهد.

اسماعیل سعادت، سردبیر دفتر بی بی سی برای افغانستان در کابل گفت هدف اصلی این برنامه اطلاع رسانی به موقع است. به گفته او، پیش از این برنامه های بامدادی و شامگاهی بی بی سی برای افغانستان با فاصله چند ساعته از عهده این کار بر نمی آمد.

آقای سعادت گفت: " پخش اخبار سر هر ساعت در جریان روز یک گام مهم دیگر است که بی بی سی در پخش برنامه های خود برای افغانستان برداشته است.

هدف از آغاز این بولتنهای شش دقیقه ای اخبار به زبانهای دری و پشتو این است که اطلاعات و اخبار افغانستان، منطقه و جهان به اسرع وقت به شنوندگان رسانده شود. اکنون ما می توانیم یک خبر را در کمتر از یک ساعت بعد از حصول آن به گوش شنوندگان برسانیم."

آقای سعادت گفت با آغاز برنامه جدید خبرهای منطقه و جهان راس هر ساعت از طریق استودیوهای بی بی سی در کابل پخش و این فاصله پر خواهد شد.

سردبیر دفتر بی بی سی در کابل گفت: "بی بی سی قبلاً تنها از طرف صبح و شام برنامه های خبری و تحلیلی برای افغانستان داشت، بنا بر این پخش اخبار سر هر ساعت این فاصله زمانی را از بین می برد."

پیش از این بی بی سی در چارچوب برنامه های خود موسوم به "بی بی سی برای افغانستان" روزانه چهار و نیم ساعت برنامه خبری و تحلیلی به زبانهای فارسی، پشتو و ازبکی پخش می کرد.

بی بی سی در حال حاضر علاوه بر بر نامه های خبری برنامه آموزشی و تفریحی نیز دارد که به صورت 24 پخش می شود.

برنامه های بی بی سی برای افغانستان در نزدیک به 20 شهر افغانستان روی موج اف ام قابل دریافت است.

مطالب مرتبط