کریکت؛ پیروزی چشمگیر افغانستان بر ایرلند

تیم کریکت افغانستان
Image caption تیم افغانستان تا سه برد و سه باخت داشته است

تیم ملی کریکت افغانستان با پیروزی بر تیم ایرلند در بازیهای آفریقای جنوبی برای صعود به جام جهانی کریکت ۲۰۱۱ به فرصت بیشتری دست یافته است.

تیم کریکت افغانستان که روز گذشته، ۲۲ حمل/فروردین تیم نیرومند کریکت ایرلند را با ۲۲ امتیاز شکست داد به این ترتیب به سه پیروزی در بازیهای آفریقای جنوبی دست یافت.

افغانستان در روزهای گذشته تیم های برمودا و دانمارک را هم شکست داده بود.

اما تیم افغانستان در بازی با تیم های امارات متحد عربی، کنیا و هلند پیروزی را به تیم های رقیب واگذار کرد.

افغانستان با سه برد و سه باخت در ردیف هشت بهترین قرار گرفته و اگر در بازی دیگر پیروز شود، به بازیهای جام جهانی ۲۰۱۱ راه خواهد یافت.

تیم افغانستان قرار است در روزهای آینده با تیمهای کانادا، اسکاتلند و نامیبیا بازی کند. در این سه بازی که در روزهای ۱۳ (با کانادا)، ۱۵ (با اسکاتلند) و ۱۷ اپریل/آوریل (با نامیبیا) برگزار خواهد شد، سرنوشت تیم افغانستان رقم خواهد خورد.

تیم کریکت افغانستان در سه بازی مقدماتی برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۱ درخشش آشکاری از خود نشان داد و در میان تیم های برجسته این رشته قرار گرفت.

تیم افغانستان در بازیهای تانزانیا، جزیره جرسی برتیانیا و آرژانتین پیروزیهای چشمگیری دست یافت و در سطح بین المللی به شهرت رسید.

اما اعضای این تیم همواره از کمبود امکانات در داخل کشورشان سخن گفته اند و شماری از آنان دولت افغانستان را مورد انتقاد قرار داده اند که به ورزش کریکت توجه لازم نکرده است.

اما تیم کریکت افغانستان هنگام بازگشت از بازیهای آرژانتین در نیمه حوت/بهمن ۱۳۸۷ خورشیدی با استقبال گرم مردم و مقامهای دولتی و همچنین حمایت مالی دولت این کشور مواجه شد.

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان به وزارت مالیه/دارایی این کشور دستور داد که بودجه ویژه ای را در اختیار این تیم قرار دهد.

مطالب مرتبط