کریکت: افغانستان اسکاتلند را مغلوب کرد

Image caption پیروزی های تیم کریکت افغانستان در یازده ماه گذشته سبب شده است که این بازی در افغانستان طرفداران زیادی داشته باشد

در سومین دور از مسابقات مقدماتی جام جهانی 2011 که در آفریقای جنوبی برگزار شده است تیم کریکت افغانستان با 279 امتیاز تیم اسکاتلند را مغلوب کرد و اقبال خود را برای راه یابی به جام جهانی 2011 افزایش داد.

در این مسابقه ابتدا افغانستان بازی را آغاز کرد و با بکار گرفتن تمامی بازیکنان خود 279 امتیاز را از آن خود کرد.

در تیم افغانستان کریم صادق و نوروز منگل کاپیتان این تیم هر کدام به 92 دوش و 72 دوش خوش درخشیدند.

کریم صادق همچنین توانست دو تن از بازیکنان تیم اسکاتلند را از دور خارج کند و بهترین بازکن این مسابقه شناخت شود.

اما تیم اسکاتلند نتوانست با استفاده از تمام بازیکان خو بش بیش از 237 امتیاز به دست آورد و تنها شاپور زدران یکی از بازیکنان تیم افغانستان توانست سه بازیکن اسکاتلندی را از بازی خارج کند.

سومین دور مسابقات مقدماتی جام جهانی 2011 کریکت در آفریقای جنوبی برگزار شده است.

تیم های افغانستان، ایرلند، اسکاتلند، کانادا، هلند، امارات متحده عربی، برمودا، عمان دانمارک، نامیبیا و کنیا در این مسابقات شرکت دارند.

روز جمعه هژدهم اپریل (آوریل) قرار است افغانستان به مصاف نامیبیا برود و اگر در این بازی افغانستان بتواند بر حریف خود غالب شود، امکان راهیابی مستقیم افغانستان به مسابقات جام جهانی 2011 بیشتر خواهد شد.

افغانستان در یازده ماه گذشته در سه دور از مسابقات مقدماتی کریکت شرکت کرده و در هر سه دور قرمانی مسابقات آن دور را از آن خود کرده است.

مسابقات مقدماتی قبلی به ترتیب در جرسی، تانزانیا و آراژانتین برگزارشده بود.

Image caption افغانستان در بازی های مقدماتی جرسی، تانزانیا و آرژانتین قهرمانی هر سه دور از مسابقات را از آن خود کرده است

بازی کریکت در افغانستان بسیار شناخته شده نیست، اما درخشش تیم افغانستان در یازده ماه گذشته این بازی را به یکی از بازی های پرطرفدار و محبوب در افغانستان بدل کرده است.

این درحالی است که ورزشکاران افغانستان و از جمله اعضای تیم کریکت افغانستان همواره از کمبود امکانات و بی توجهی دولت به ورزشکاران شکایت دارند.

اگرچه حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان اخیرا و به دنبال پیروزی های پی هم تیم کریکت افغانستان به وزارت مالیه افغانستان دستور داد که بودجه خاصی را برای کمک به تیم کریکت افغانستان اختصاص دهند.

باو جود این تیم کریکت افغانستان هنوز میدان مناسبی برای تمرین های خود ندارد و اعضای تیم برای آمادگی سومین دور مسابقات مقدماتی آفریقای جنوبی برای تمرین به پاکستان رفته بودند.

مطالب مرتبط