کمک به زلزله زدگان در شرق افغانستان

روستایی در شرق افغانستان
Image caption زمین لرزه در شرق افغانستان دست کم 21 کشته و بیش از 60 مجروح به جا گذاشت

اداره مبارزه با حوادث طبعی در افغانستان می گوید به کمک سازمان ملل متحد به بیش از شش صد تن از آسیب دیده گان زمین لرزه اخیر در ولایت ننگرهار مواد اولیه مورد نیاز کمک کرده اند.

مقام های محلی می گویند یک مقدار از این کمک ها در اختیار نیاز مندان قرار گرفته است، اما آنان تاکید دارند که نیازمندی ها بیشتر از کمک هایی است که در اختیار آنها قرار گرفته است.

در نیتجه این زمین لرزه که یک روز قبل در ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار روی داد دست کم بیست تن کشته و بیش از شصت تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالمتین ادراک رئیس اداره مبارزه با حوادث طبیعی می گوید، حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان دستور داده است که با خانواده هایی که خانه شان را از دست داده اند کمک های نقدی نیز صورت گیرد.

آسیب دیدگان این زمین لرزه به خبرنگاران گفتند صدهاتن از آنها شب گذشته را بدون داشتن امکانات ابتدایی به سر بردند.

انان می گویند بدون دسترسی به اندکترین امکانات زندگی ، شب را در فضای باز و در هوای نسبتا سرد سپری می کنند .

مسئولان هلال احمر افغانستان می گویند بررسی های ابتدایی نشان می دهد که حدود ششصد خانواده در این زمین لرزه آسیب دیده اند و به کمک های فوری نیاز دارند.

به گفته مسئولان هلال احمر، نهاد های امداد رسان تلاش دارند کمک های خود را به محل برسانند اما هنوز موفق به این کار نشده اند.

این زمین لرزه در ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار در ساعات نخست صبح روز جمعه ، زمانی روی داد که اکثر مردم در خواب بودند. در نتیجه این زمین لرزه دست کم بیست تن جان های شانرا از دست داده و بیشتر از شصت تن دیگر جراحت برداشتند .

مطالب مرتبط