شانزده کشته در خشونتهای تازه در افغانستان

پلیس افغانستان، آرشیو
Image caption پلیس افغانستان از اهداف عمده شورشیان است

مقامات افغان می گویند در تازه ترین خشونتها در افغانستان ۱۵ مامور پلیس، شش شورشی و یک سرباز ارتش در مناطق مختلف این کشور کشته شده اند.

وزارت داخله/کشور افغانستان می گوید شش مامور پلیس در پی حمله شورشیان به یک پاسگاه پلیس ولسوالی/فرمانداری نهر سراج ولایت هلمند، در جنوب این کشور کشته شدند.

بر اساس خبرنامه ای که وزارت داخله در این مورد منتشر کرده، یک فرد شورشی در حمله متقابل پلیس بازداشت شد و مهاجمان دیگر منطقه را ترک کردند.

از سوی دیگر از ولایت نیمروز در جنوب غرب افغانستان نیز گزارش شده است که بر اثر دو حمله دیگر طالبان هشت مامور پلیس کشته شدند.

عبدالجبار پردلی، فرمانده پلیس نیمروز گفت پنج تن از این ماموران پلیس در پی حمله شورشیان به یک پاسگاه پلیس در ولسوالی خاشرود و سه مامور پلیس دیگر در شاهراه زرنج-دلارام جان خود را از دست دادند.

فرمانده پلیس نیمروز گفت مهاجمان در حمله به پاسگاه شاهراه زرنج-دلارام از خودرو و موترسیکلیتهای با سرعت بالا استفاده کردند.

به گفته آقای پردلی، پنج مامور پلیس دیگر در این دو حادثه زخمی شدند.

بر اساس یک خبر دیگر، شش فرد شورشی در ولایت جنوبی ارزگان کشته شده اند.

وزارت داخله افغانستان در خبرنامه ای گفته است که این شورشیان بر اثر عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان و ائتلاف بین المللی در ولسوالی دهراود کشته شدند.

همچنین وزارت دفاع افغانستان خبر داده که انفجار یک مین جاسازی شده در کنار جاده در ولایت زابل، در جنوب این کشور یک سرباز ارتش را کشته و سه سرباز دیگر را زخمی کرده است.

بر اساس خبرنامه ای که وزارت دفاع در این مورد منتشر کرده است، این حادثه زمانی روی داد که خودرو حامل این سربازان با این مین برخورد کرد.

مطالب مرتبط