ده ها کشته در خشونت های تازه در افغانستان

نیروهای آمریکایی در افغانستان
Image caption اخیرا نیروهای تازه نفس آمریکایی برای تامین امنیت انتخابات در جنوب افغانستان مستقر شده اند

نیروهای ائتلاف ضد تروریسم به رهبری آمریکا مستقر در افغانستان می گویند در نتیجه حملات هوایی و زمینی آنها در ولسوالی خروار ولایت لوگر 13 شورشی طالب کشته شده اند.

در اعلامیه ای که از سوی این نیروها منتشر شده آمده است که این افراد در یک مخفیگاه مورد حمله قرار گرفته اند.

نیروهای ائتلاف همه این افراد را شورشی خوانده اند اما ساکنان محل گفته اند که چهار برادر نیز در میان کشته شدگان هستند که ارتباطی با شورشیان نداشته اند.

نیروهای آیساف در جنوب شرق افغانستان گفته اند که در یک بمباران آنها در ولسوالی "گرزه سیری" ولایت پکتیا 20 شورشی طالب کشته شده اند.

در ولایت پکتیکا نیز مقامات تایید کرده اند که محمد نادر ولسوال/فرماندار" یحیی خیل این ولایت با سه پسرش در مسیر راه ولسوالی کشته شده و یک پسر او نیز زخمی شده است.

در ولایت شرقی کنر نیز در نتجه شلیک موشک 13 غیر نظامی به شمول 8 کودک زخمی شده و یک تن دیگر کشته شده است این حادثه در اسدآباد مرکز ولایت کنر رخ داده و هنوز کسی مسئولیت این شلیک را به عهده نگرفته است.

براساس یک خبر دیگر 10 شورشی در مسیر ارزگان به قندهار نیز کشته و 8 تن دیگر از آنها زخمی شده اند.

مقام های محلی افغان گفته اند این افراد زمانی کشته شدند که به پاسگاه پلیس حمله کرده و با شلیک متقابل پلیس مواجه شدند.

نیروهای خارجی مستقر در افغانستان و همچنین نیروهای امنیتی این کشور تلاش می کنند در آستانه برگزاری انتخابات وضعیت امنیتی این کشور را بهبود بخشند، اخیرا شماری از نیروهای تازه نفس آمریکایی وارد افغانستان شده و در جنوب این کشور مستقر شده اند.

روز گذشته، 27 مه، معاون فرماندهی ناتو در افغانستان به بی بی سی گفت ممکن است در آستانه برگزاری انتخابات که قرار است در ماه آگوست برگزار شود، نبرد علیه شورشیان شدت بیشتری به خود بگیرد.

مطالب مرتبط