تلفات غیرنظامیان و مرگ فرمانده ارشد طالبان

صحنه یک حمله انتحاری در کابل (عکس از آرشیو)

نیروها بریتانایی مستقر در ولایت نا آرام هلمند در جنوب افغانستان می گویند یکی از فرماندهان ارشد گروه طالبان در اثر یک حمله هوایی این نیروها کشته شده است.

وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرده است که ملا منصور یکی از فرماندهان خطرناک طالبان صبح روز دوشنبه دوم جون/ژانویه هنگامی کشته شد که نیروهای بریتانیایی باهلیکوپتر بر موضع او حمله کردند.

نیروهای بریتانیایی می گویند در این حمله یکی دیگر از فرماندهان طالبان نیز کشته یا مجروح شده است.

نیروهای بریتانیایی از ملا منصور به عنوان فردی نام می برند که در حملات و بمبگذاری های لشکرگاه مرکز ولایت هلمند دست داشته است. حملاتی که علیه نیروهای بریتانیایی و دولت افغانستان انجام شده و در مواردی سبب مرگ و یا هم جراحت این نیروها شده است.

حمله انتحاری در شمال کابل

وقوع یک حمله انتحاری در ولایت پروان در شمال کابل، منجر به کشته شدن شش غیرنظامی شده است.

این حمله در ولسوالی بگرام ولایت پروان صورت گرفته و وزارت داخله افغانستان می گوید که فرد انتحار کننده، بمب های خود را در نزدیک یک موتر/ماشین غیرنظامی منفجر کرده است.

وزارت داخله افغانستان با انتشار یک اعلامیه گفته است که قربانیان این حمله، دو کودک، دو زن و دو مرد بوده که همه اعضای یک خانواده بوده اند.

در این حمله به گفته مقامات، یک کودک دیگر نیز زخمی شده است.

همزمان با این، مقامات خبر داده اند که در دو حادثه جداگانه در شرق افغانستان، دوازده جنگجوی مسلح کشته شده اند.

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در افغانستان می گویند، در یکی از این درگیری ها که در ولسوالی متاخان ولایت پکتیکا صورت گرفت، شش شورشی مسلح کشته شدند.

حمیدالله ژواک، سخنگوی والی پکتیکا می گوید که در میان کشته شدگان، فردی به نام فیض الله نیز شامل است که به گفته او، از فرماندهان محلی گروه طالبان بوده است.

طالبان در مورد این خبر اظهارات نظری نکرده اند.

در حادثه دیگر، نیروهای ائتلاف می گویند که در نتیجه یک درگیری در ولایت وردک، شش شورشی دیگر کشته شده اند.

این درگیری در ولسوالی نرخ صورت گرفته و نیروهای ائتلاف می گویند، افرادی که در این درگیری هدف قرار گرفته اند، مسئول چندین حمله به مراکز و ساختمان های دولتی در این ولسوالی بوده اند.

مطالب مرتبط