به روز شده:  20:07 گرينويچ - جمعه 05 ژوئن 2009 - 15 خرداد 1388

محبوبه جباری، در برنامه خاطره ها و ترانه ها

اين هفته در برنامه ی خاطره ها و ترانه ها، محبوبه جبارى هنر پيشه معروف تیاتر، سينما و راديو تلويزيون افغانستان خاطرات خود را قصه میکند.

محبوبه جبارى در يک خانواده ی روشنفکر تولد شد.

او براى اولين بار که هنوز ده ساله نشده بود، در کنسرتى در "پوهنى نندارى" کابل هنگام اجرای آهنگ گلفروش خانم پروین، در نقش گلفروش ظاهر شد.

پس از آن محبوبه جبارى به راديو رفت و کار را در برنامه هاى کودکان راديو آغاز کرد و سپس در درامه هاى راديویى، ديالوگ ها، داستان هاى دنباله دار و نمايشنامه هاى تلويزيونى، تياتر تلويزيونى نقش هاى عمده را بازى می کرد و تهيه کننده ی چند برنامه در راديو نیز بود.

محبوبه جباری، براى اولين بار که هنوز ده ساله نشده بود، در کنسرتى در "پوهنى نندارى" کابل هنگام اجرای آهنگ گلفروش خانم پروین، در نقش گلفروش ظاهر شد

در سال ١٣٧٢ خورشیدی با خانواده اش به پاکستان مهاجرت کرد و به عنوان کارمند حرفوى برنامه هاى آموزشى و تربيتی بى بى سى در پشاور آغاز به کار کرد.

اکنون محبوبه جباری در کابل زندگی می کند و کارهای هنری خود را در برنامه های آموزشی و تربیتی بی بی سی ادامه می دهد.

خاطرات محبوبه جباری را از زبان خودش بشنوید.

برای گوش دادن به این برنامه اینجا اشاره کنید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.