انفجار انتحاری در قندهار تلفاتی بجا گذاشت

نقشه قندهار
Image caption قندهار از ولایت های ناآرام جنوب افغانستان است

وزارت داخله/کشور افغانستان اعلام کرده که بمبگذاری انتحاری در ولایت قندهار در جنوب افغانستان سه تن به شمول یک زن و یک کودک را کشته و دست کم یازده تن دیگر را زخمی کرده است.

این وزارت در خبرنامه ای گفته است که قربانیان این حادثه همه غیرنظامیان هستند.

در خبرنامه وزارت داخله آمده است که این بمبگذاری ساعت ۹ قبل از ظهر به وقت محلی (۱۶ جوزا/خرداد) در شهرک بندری اسپین بولدک در مرز با پاکستان روی داد و دست کم پنج تن از مجروحان این حادثه نیز کودکان هستند.

این وزارت گفته است که پلیس مجروحان را به یک بیمارستان نظامی در نزدیکی محل حادثه منتقل کرده اند.

بر اساس خبرنامه وزارت داخله افغانستان، فرد بمبگذار مواد انفجاری را در یک موتورسایکل جاسازی کرده بود و آن را پیش از رسیدن به هدف در چهارراه اصلی شهرک اسپین بولدک منفجر کرد.

اما وزارت داخله نگفته که هدف فرد بمبگذار چه کسی یا چه محلی بوده است.

در این خبرنامه همچنین آمده است که فرد بمبگذار در این حادثه ابتدا زخمی شده بود و سپس در بیمارستان جان داد.

خبرنامه می افزاید که این فرد یک بمب دستی و یک وسیله کنترل کننده بمب از راه دور را نیز با خود داشت.

وزارت داخله افغانستان این حمله را "بزدلانه، غیراسلامی و غیرانسانی" خوانده و آن را به "دشمنان صلح و ثبات در افغانستان" نسبت داده است.

یک انفجار انتحاری دیگر نیز هفته گذشته در شهرک اسپین بولدک منجر به کشته شدن سه تن شده بود.

قندهار در زمان حاکمیت طالبان پایگاه اصلی این گروه بود و در سالهای اخیر هم این ولایت هر از گاهی شاهد خشونت های خونینی بوده است.

حمله به پاسگاه پلیس در فاریاب

از سوی دیگر مقام های محلی در ولایت فاریاب در شمال افغانستان می گویند در پی حمله افراد مسلح وابسته به گروه طالبان به یک پاسگاه پلیس چهار مامور پلیس کشته شده اند.

حاجی عمر، ولسوال/فرماندار "المار" به بی بی سی گفت مهاجمان در ساعات نخست بامداد این پاسگاه را مورد حمله قرار دادند و پس از درگیری با ماموران پلیس آنها را کشتند.

آقای عمر گفت در این پاسگاه که در جاده المار-میمنه، مرکز فاریاب قرار دارد، تنها همین چهار مامور پلیس از این جاده محافظت می کردند.

به گفته او، پلیس فاریاب تحقیقات در مورد این حادثه را ادامه می دهد.

مطالب مرتبط