به روز شده:  15:25 گرينويچ - پنج شنبه 11 ژوئن 2009 - 21 خرداد 1388

ظاهره ظاهر، در برنامه خاطره ها و ترانه ها

بانو ظاهره

بانو ظاهره

در این هفته در برنامه ی خاطره ها و ترانه ها ظاهره ظاهر خواهر هنرمند محبوب احمد ظاهر خاطرات خود و خاطرات که از برادرش احمد ظاهر دارد، قصه میکند.

ظاهره ظاهر دختر دکتر عبدل ظاهر نخست وزیر پیشین افغانستان و خواهر هنرمند پر آوازه افغان احمد ظاهر میباشد که زمانی وظیفه ی معلمی را در لیسه ی زرغونه در کابل بدوش داشت. پس از مدت پنج سال در وظیفه ی معلمی، نظر به تقرر شوهرش زلمی عزیزدر ملل متحد ازطرف وزارت خارجه به امریکا سفر کرد .

ظاهره ظاهر در امریکا بعد از گرفتن دیپلوم آرایشگری به یکی از آرایشگاه ها در واشنگتن مشغول کار شد و در عین زمان او نخستین زن آرایشگر افغان بود که مو های روُسای جمهور امریکا از جمله رونالد ریگن و جورج بوش را اصلاح میکرد.

برنامه را می توانید اینجا بشنوید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

بانو ظاهره پس از یازدهم سپتامبرموُسسه خیریه ی به نام "دوستان ظاهره" را ایجاد کرد. وی سفر های به افغانستان غرض کمک به معارف افغانستان و مخصوصاُ لیسۀ زرغونه داشت که میتوان از بنا نهادن یک مکتب جدا گانه در محوطه لیسه زرغونه و ایجاد کردن کودکستانی و ترمیم برخی از مکاتب دیگر نام برد.

بانو ظاهره اکنون با خانواده اش در وریجینیای امریکا زندگی میکند و مشغول جمع آوری پول غرض کمک به معارف افغانستان و به ویژه، طبقه ی اناث میباشد.

خاطرات بانوظاهره و خاطرات او از برادرش، احمد ظاهر، را از زبان خودش بشنوید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.