"چهل شورشی" در جنوب افغانستان کشته شدند

نیروهای ناتو
Image caption اخیرا درگیری ها بین شورشیان مخالف دولت و نیروهای خارجی در افغانستان افزایش یافته است

مقامات امنیتی افغان می گویند بیش ازچهل شورشی مسلح را درولایات کندهار و هلمند در جنوب افغانستان کشته اند.

داود احمدی سنخگوی والی هملند گفت که دراثر یک حمله هوایی در ولایت نا آرام هلمند نزدیک به سی تن از طالبان کشته شده اند.

اما طالبان می گویند که دربمباران هوایی تنها چهارارغیرنظامی کشته شده اند.

در همین حال طالبان ادعا کرده اند که ده تن از سربازان خارجی در نورستان و خوست در شرق افغانستان کشته اند، اما نیروهای ناتو در یک نامه خبری کشته شدن سه تن از سربازان این نیروها را تایید کرده اند، در نامه خبری ناتو جزئیاتی در مورد هویت سربازان کشته شده و محل دقیق کشته شدن آنها چیزی به چشم نمی خورد.

تلفات غیر نظامی

همچنان شش غیرنظامی درانفجار یک مین در ولسوالی گذره ولایت هرات غرب افغانستان کشته شده اند. عبدالرئوف احمدی سخنگوی پلیس در منطقه غربی افغانستان می گوید، این کشته شدگان همه اعضای یک خانواده هستند.

در حادثه دیگری در شرق افغانستان مقام های محلی از کشته شدن سه غیر نظامی در اثر تیر اندازی سربازان خارجی خبر داده اند.

مقام های محلی می گویند این افراد زمانی کشته شدند که افراد مسلح ناشناس به پایگاه نیروهای خارجی در محل حمله کردند و نیروهای خارجی به تیر اندازی متقابل پرداختند. نیروهای خارجی تاکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

در یک حادثه جداگانه در ترینکوت مرکز ولایت ارزگان درگیری میان دو پلیس منجر به کشته شدن یک غیر نظامی شد و یک تن دیگر که او نیز غیر نظامی است در این حادثه مجروح شده است.

"قتل 14 شورشی در قندهار"

همچنین وزارت دفاع افغانستان ازکشته شدن چهارده شورشی مخالف دولت در عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های ژیری و ارغنداب ولایت قندهار خبرداده است.

مقام های وزارت دفاع افغانستان همچنین گفته اند که دو تن از مخالفان مسلح دولت در ولایت فراه نیز کشته شده اند. طالبان تا هنوز در مورد این حوادث چیزی نگفته اند.

مطالب مرتبط