حمله راکتی در شرق افغانستان سه عضو یک خانواده را کشت

برخورد راکت به یک خانه مسکونی در شرق افغانستان، منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر از اعضای یک خانواده شده است.

این راکت صبح امروز خانه ای را در ولسوالی مانوگی ولایت کنر هدف قرار داد.

مسئولان امنیتی می گویند، در این حادثه سه نفر کشته و چهار تن دیگر زخمی شده اند.

هنوز به درستی معلوم نیست این راکت از کدام سمت شلیک شده است. مردم محل می گویند، یکی از هواپیماهای مربوط به نیروهای خارجی در این حادثه دخیل بوده است، اما مقام های امنیتی در کنر می گویند، این راکت از سوی گروه طالبان شلیک شده است.

تا حالا طالبان مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته اند.

نگرانی ها در مورد کشته شدن غیرنظامیان در افغانستان، بار دیگر بالا گرفته و اوایل این هفته، سازمان ملل متحد در یک گزارش به شورای امنیت، نسبت به وخامت اوضاع امنیتی در افغانستان هشدار داد.

براساس گزارش سازمان ملل متحد، خشونت ها در افغانستان به تناسب سال های گذشته افزایش یافته و دامنه آن به مناطق شمالی و مرکزی افغانستان که در گذشته نسبتا آرام بود، کشیده شده است.

این گزارش همچنین نسبت به تلفات غیرنظامیان در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت که تنها در پنج ماه اول سال جاری، هشتصد غیرنظامی در این کشور در نتیجه خشونت ها کشته شده اند.

در همین حال ژنرال مک کریستال که به تازگی فرماندهی ناتو و نیروهای ائتلاف بین المللی ضد تروریسم در افغانستان را به عهده گرفته است، از ضرورت تغییر در روش جنگ علیه طالبان و شورشیان سخن گفته و تاکید می کند که او سعی خواهد کرد تلفات غیر نظامیان را کاهش دهد.

تلفات غیر نظامیان بارها سبب شده است که دولت افغانستان به تندی واکنش نشان دهد اما علی الرغم تلاش های دولت افغانستان و نیروهای بین الملل نگرانی از تلفات غیر نظامیان به قوت خود باقی است.

شماری از زیادی از تلفات غیر نظامیان هنگامی گزارش می شود که شورشیان به بمبگذاری و حملات انتحاری در شهرها و محلات مزدهم شهر دست می زنند.

نیروهای بین المللی مستقر در افغانستان می گویند در جریان نبرد نیز طالبان و گروه های شورشی از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند و به مناطق مسکونی پناه می برند.

مطالب مرتبط