چهار سرباز آمریکایی در افغانستان کشته شدند

نیروهای آمریکایی در افغانستان

مقام های محلی در شمال افغانستان می گویند چهار نظامی آمریکایی در ولایت قندوز در شمال افغانستان در اثر انفجار مین کار گذاری شده در کنار جاده کشته شده اند.

آنگونه که مقام های محلی افغان می گویند این نظامیان برای آموزش پلیس افغانستان به قندوز رفته بودند.ژنرال عبدالرزاق فرمانده پلیس قندوز ضمن تائید این حادثه گفت تلاش برای شناسایی و باز داشت عاملان این انفجار آغاز شده است.

این دومین مورد تلفات نظامیان آمریکایی در هفته جاری در افغانستان است. روز گذشته دو تن از سربازان آمریکایی در اثر حمله شورشیان به یک پایگاه این نیروها در ولایت جنوبی پکتیکا کشته شدند. مقام های آمریکایی مستقر در افغانستان گفتند. هفت سرباز آمریکایی دیگر به همراه دو سرباز ارتش افغانستان در این حمله مجروح شدند.

حمله در قندهار

در اثر یک حمله انتحاری در ولایت قندهار در جنوب افغانستان دو غیر نظامی کشته شدند. مقام های محلی در قندهار می گویند این حمله در نزدیکی فرودگاه قندهاررخ داد. فرودگاه قندرهاردر کنترل نیروهای آمریکایی است و این نیروها پایگاهی نیز در نزدیکی این فرودگاه دارند.

سیف الله حکیم یکی ازمقام های امنیتی قندهارمی گوید درین حادثه ده تن دیگر نیز زخمی شده اند.

قتل دو برادر در خوست

در منطقه علیشیر ولایت خوست درشرق افغانستان دو برادر به دلیل کارکردن با نیروهای آمریکایی کشته شدند. مقام های محلی افغان همچنین تائید کرده اند که یک افغان به اتهام همکاری با نیروهای خارجی در ترینکوت مرکز ولایت ارزگان به دار آویخته شده است.

از سوی دیگر طالبان می گویند به یک کاروان نیروهای خارجی در پکتیا در جنوب افغانستان حمله کرده و بیش از ده تن ازآنها را کشته اند اما نیروهای خارجی با پخش یک نامه خبری گفته اند در این حادثه دو سرباز آنها زخمی شده و یک نفربر نظامی آسیب دیده است.

مطالب مرتبط