به روز شده:  16:08 گرينويچ - پنج شنبه 09 ژوئيه 2009 - 18 تیر 1388

عنایت شریف ، در برنامه خاطره ها و ترانه ها

در این هفته در برنامه ی خاطره ها و ترانه ها عنایت شریف گوینده افغان، روز نامه نگار و تحلیل گر مسایل سیاسی خاطرات خود را قصه میکند.

عنایت شریف که بیست سال است در شهر تورانتوی کانادا با خانواده اش زندگی می کند، فارغ التحصیل لیسه نادریه کابل است و بعد از اینکه دیپلوم خود را از دانشکده اقتصاد دانشگاه کابل گرفت، در سال 1352 خورشیدی به طور رسمی به کار در اداره اخبار رادیو و تلویزیون افغانستان آغاز کرد. او درسال 1380 خورشیدی که مسوولیت اداره اطلاعات تلویزیون را بدوش داشت تبصره های سیاسی زیر عنوان "دنیا سیاست و رویداد ها" می نوشت.

عنایت شریف نظر به شرایط ناگوار مجبور به ترک وطنش شد مدتی را در پاکستان و هندوستان سپری کرد وبعداً به کانادا پناهنده شد.

برنامه را می توانید اینجا بشنوید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

عنایت شریف زمانی که در هند بسر میبرد مجموعه شعری "دوببتی های هجرت" خود را چاپ کرد و در کانادا به انتشار مجلات خبری و تحلیلی هجرت و رویداد مبادرت ورزید.

عنایت شریف فعلاً بحیث خبرنگار رادیو آزادی در کانادا مشغول است و همچنین با تلویزیون پیام افغان که از امریکا به نشر می رسد به عنوان تحلیگر مسایل سیاسی افغانستان همکاری دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.