'۱۹ شورشی' در ارزگان کشته شدند

طالبان، عکس از آرشیو
Image caption طالبان گفته اند امنیت را در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مختل خواهند کرد

وزارت داخله/کشور افغانستان اعلام کرده است که در پی یک رشته عملیات علیه شورشیان در ولایت ارزگان ۱۹ شورشی کشته شده اند. وزارت داخله در اعلامیه ای گفته است که در عملیات مشترک پلیس و ارتش در ولسوالی چارچینو (چارشینیه) ولایت ارزگان دست کم ۱۵ شورشی کشته شدند. در این اعلامیه همچنین آمده که جسدهای هشت تن از شورشیان در میدان نبرد باقی مانده است. بر اساس این اعلامیه، در این عملیات مقداری اسلحه و مهمات شورشیان هم به دست نیروهای دولتی افتاد. وزارت داخله افغانستان همچنین گفته است که در یک عملیات دیگر با شرکت پلیس و نیروهای بین المللی ائتلاف در همین ولسوالی چهار شورشی دیگر کشته شدند.

اما یک سخنگوی طالبان کشته شدن افراد وابسته به این گروه در این عملیات را تکذیب کرده و گفته است که همه کشته شدگان غیرنظامی هستند. ولایت ارزگان، در جنوب افغانستان از مناطق نسبتاً ناامن این کشور شمرده می شود و هر از گاهی شاهد خشونت های خونباری بوده است.

بر اساس یک خبر دیگر، پلیس ولایت بغلان در شمال افغانستان می گوید چهار شورشی در پی درگیری شورشیان با ماموران پلیس کشته شدند.

جاوید بشارت، سخنگوی فرماندهی پلیس بغلان گفته است که این درگیری شب گذشته زمانی روی داد که شورشیان یک پاسگاه پلیس را در منطقه گرداب مورد حمله قرار دادند.

از سوی دیگر، مقام های محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان می گویند در اثر حمله شورشیان به یک کاروان تدارکاتی نیروهای ائتلاف، چهار محافظ امنیتی این کاروان کشته شدند.

اسماعیل جهانگیر، سخنگوی والی غزنی گفت افراد وابسته به گروه طالبان این کاروان را در ولسوالی "اندر" مورد حمله قرار دادند.

یک سخنگوی طالبان مسئولیت این حمله را از جانب گروه خود به عهده گرفته و گفته است که تعداد کشته شدگان بیش از این بوده است.

مطالب مرتبط