مبارزات انتخاباتی در افغانستان خیابانی شد

همایش انتخاباتی در تالار یک هتل
Image caption همایشهای انتخاباتی پیش از این بیشتر در تالارهای هتل ها برگزار می شد

مبارزات انتخاباتی در افغانستان از تالارهای هتل ها و سالونهای مشابه بیرون شده و به خیابانهای شهرها راه یافته است.

مسئولان ستاد انتخاباتی میرویس یاسینی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و نائب اول مجلس نمایندگان به برخی از مناطق و خیابانهای شهر کابل رفتند و به توضیح برنامه های او پرداختند.

آنها به دو منطقه عمده تفریحی، قرغه و پغمان در غرب کابل رفتند و در میان مردم به توضیح اهداف آقای یاسینی و توزیع برگه های تبلیغاتی او پرداختند. مردم در روزهای تعطیل، بیشتر به این دو منطقه می روند.

مسئولان ستاد انتخاباتی آقای یاسینی در ادامه گردش خود در غرب کابل به اردوگاه آوارگان ولایت هلمند در چهارراه قنبر هم رفتند. آنها به این آوارگان وعده کردند که اگر آقای یاسینی در انتخابات پیروز شد، مشکلات آنان را حل خواهد کرد.

تسریع روند بازسازی در کشور، یکی دیگر از وعده های ستاد انتخاباتی آقای یاسینی به مردم در خیابانهای شهر کابل بود.

شماری از هواداران آقای یاسینی در میان دانشجویان دانشگاه طبی/پزشکی کابل نیز تجمع کردند و از نامزدی او در انتخابات اعلام حمایت کردند.

بر اساس یک خبر دیگر، شماری از ساکنان منطقه نوآباد ولایت غزنی در یک گردهمایی دیگر حمایت خود را از نامزدی حامد کرزی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

شرکت کنندگان این گردهمایی از آقای کرزی به عنوان نماد وحدت ملی و بنیانگذار حکومت نیرومند مرکزی در کشور یاد کردند.

شماری از شرکت کنندگان این گردهمایی از آقای کرزی خواستند که در صورت پیروزی، به اجرای قانون و بازسازی در کشور توجه بیشتری به خرج دهد.

از شهر شمالی مزار شریف هم گزارش شده است که شماری از مردم در همایشی از عبدالله عبدالله یکی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت کردند.

شرکت کنندگان این همایش خواستار این شدند که آقای عبدالله در صورت پیروزی در انتخابات به تامین امنیت، مشارکت اقوام مختلف کشور در ساختار قدرت در دولت آینده تلاش بیشتر کند.

آقای عبدالله خود به شهر هرات در غرب کشور رفته و قرار است در همایشی در این شهر سخنرانی کند. هواداران او در شهر هرات پرچمهای آبی را به عنوان نماد انتخاباتی او در خیابانها و خودروهای خود نصب کرده اند.

مبارزات انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در افغانستان از ۲۶ جوزا/خرداد آغاز شده و قرار است تا ۲۶ اسد/مرداد ادامه یابد.

این دو انتخابات همزمان در ۲۹ اسد برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط