به روز شده:  12:14 گرينويچ - 12 ژوئيه 2009 - 21 تیر 1388

زندگی نامه نامزدها: رمضان بشردوست

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

رمضان بشردوست، هزاره، ۴۸ ساله و متولد ولایت غزنی است. او از دانشگاه تولوز فرانسه دکترای حقوق و علوم سیاسی گرفته است.

بشردوست در سال ۱۳۸۱ کارمند وزارت خارجه شد و در سال ۱۳۸۳ پس از برکناری محمد محقق از وزارت پلان/برنامه ریزی به این وزارت رسید.

آقای بشردوست پس از چند ماه کار در این مقام تصمیم به انحلال ۱۹۳۵ سازمان غیردولتی (NGO) گرفت، اما موفق به این کار نشد و در پی آن از وزارت برنامه ریزی استعفا داد.

او برای مدت کوتاهی به تدریس حقوق و علوم سیاسی در دانشگاه کاپیسا در شمال کابل پرداخت.

رمضان بشردوست، عکس از سایت آقای بشردوست

آقای بشردوست در حال حاضر عضو مجلس نمایندگان ا ست

بشردوست در انتخابات پارلمانی ۱۳۸۴ شرکت کرد و با رای بالایی به عنوان نماینده کابل به مجلس نمایندگان راه یافت.

اقای بشر دوست در انتخابات پارلمانی، مبارزات انتخاباتی خود را از یک خیمه/چادر کوچک در پارکی در مرکز شهر کابل مدیریت می کرد. آقای بشردوست این خیمه را "خیمه ملت" نامید و پس از راه یافتن به مجلس نمایندگان آن را در مقابل ساختمان مجلس نمایندگان برافراشت. این خیمه محل دیدارهای او با مردم و هواداران او است و درحال حاضر مبارزات انتخاباتی خود را نیز از همین خیمه رهبری می کند.

آقای بشردوست از منتقدان سرسخت حکومت حامد کرزی است. او از موجودیت فساد در ادارات دولتی و پرداخت حقوق بالا به کارمندان ارشد دولتی و مشاوران خارجی آنها به شدت انتقاد کرده است.

بشردوست بارها تاکید کرده که حقوق اعضای شورای ملی هم باید در حد حقوق یک کارمند ساده دولتی باشد. او خود حقوق ماهیانه خود را به افراد و خانواده های فقیر کابل می دهد.

معاون اول: محمد موسی بارکزی

معاون دوم: عفیفه معروف

مطالب پرخواننده کنونی

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.