آمریکا دیگر آمار تلفات طالبان را منتشر نمی کند

Image caption آمریکا عملیات نظامی علیه طالبان را شدت داده است

ارتش آمریکا در افغانستان اعلام کرده است که از این پس تعداد تلفات شورشیان طالبان را اعلام نخواهد کرد.

به گفته یک مقام نظامی آمریکا، اعلام کردن تلفات طالبان مانع از تمرکز آمریکا بر هدف اصلی این کشور که به گفته وی تامین امنیت مردم افغانستان است، می شود.

سرهنگ گراگ جولیان، یک سخنگوی ارتش آمریکا در افغانستان روز دوشنبه (27 ژوئیه) گفت که این تصمیم در ماه ژوئن امسال و در پی انتصاب ژنرال استانلی مک کریستال به فرماندهی کل نیروهای آمریکایی در افغانستان اتخاذ شده است.

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، در اواسط ماه مه امسال، ژنرال مک کریستال را به سمت فرمانده جدید ارتش آمریکا در افغانستان منصوب کرد.

این ژنرال آمریکایی بارها بر محافظت از جان مردم غیرنظامی تاکید کرده است. او می گوید که از این پس در استفاده از نیروی هوایی علیه شورشیان دقت زیادی خواهد شد تا از تلفات غیرنظامیان جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در سال میلادی جاری بیش از 2300 شورشی طالبان در درگیریبا نیروهای آمریکایی و بین المللی کشته شده اند.

ارتش آمریکا از اوایل ماه میلادی جاری (ژوئیه) عملیات گسترده نظامی علیه مواضع طالبان در ولایت جنوبی هلمند در افغانستان آغاز کرده است.

چهار هزار تفنگدار دریایی این کشور به همراه ششصد و پنجاه تن از اعضای ارتش افغانستان در این عملیات شرکت کرده اند.

آمریکا می گوید که بحران جاری در افغانستان فقط از طریق نظامی قابل حل شدن نیست و به همین دلیل بر توسعه اقتصادی و اجتماعی افغانستان تاکید دارد.

مطالب مرتبط