یکی از نامزدان به نفع آقای کرزی انصراف داد

بازمحمد کوفی
Image caption باز محمد کوفی، دومین نامزدی است که به نفع حامد کرزی از نامزدی خود انصراف داده است.

بازمحمد کوفی یکی از نامزادان ریاست جمهوری افغانستان ازنامزدی خود به نفع حامد کرزی، رئیس جمهوری کنونی و از نامزادان دور بعدی ریاست جمهوری این کشور، انصراف داد.

تاکنون آقای کوفی از منتقدان سر سخت رئیس جمهور کرزی بود همچنین نام او در فهرست شورای 20 نفری نامزدانی قرار داشت که از دو هفته به این سو سرگرم تلاش برای انصراف دسته جمعی به نفع یکی از نامزدان هستند.

اقای کوفی گفت او شورای بیست نفری تشریک مساعی نامزدان را در جریان انصراف خود قرار داده و به خاطر آنچه او تامین منافع ملی می خواند، از نامزدی خود منصرف شده است.

باز محمد کوفی دومین نامزدی است که به نفع آقای کرزی از نامزدی اش منصرف می شود. پیش از این مولوی محمد سعید هاشمی از دیگر نامزدان ریاست جمهوری افغانستان از کاندیداتوری اش به نفع آقای کرزی انصراف داده بود.

با این حال هنوز 39 نفر در فهرست نامزدان ریاست جمهوری باقی مانده اند که فهرست نسبتا طویلی است.

در همین حال مسئولان کمیسیون انتخابات می گویند، برگه های رای دهی چاپ و آماده شده و نام تمامی 41 نامزد ریاست جمهوری در آن درج شده است. به گفته مسئولان این کمیسیون هر نامزدی که پس از چاپ برگه های رای دهی انصراف می دهد، نامش همچنان در برگه رای دهی باقی خواهد ماند.

حمله مجدد به ستاد انتخاباتی عبدالله

از سوی دیگر در ولایت پکتیکا در جنوب افغانستان به دفتر ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله، یکی از نامزادان ریاست جمهوری حمله شده است. مقام های محلی در پکتیکا تائید کرده اند که در دفتر ستاد انتخاباتی عبدالله بمبی منفجر شده اما آنگونه که اسد الله نظامی از مسئولان ستاد انتخاباتی آقای عبدالله می گوید در این حادثه به کسی آسیب نرسیده است.

این سومین حمله به دفاتر و مسئولان ستاد انتخاباتی آقای عبدالله است.

در 28 ماه جولای یعنی یک روز قبل از این حمله مسئول ستاد انتخاباتی آقای عبدالله در ولسوالی دولت شاهی ولایت لغمان مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد و حدود دو هفته پیش یک مسوول ستاد انتخاباتی اودر ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا کشته شد.

مطالب مرتبط