به روز شده:  18:02 گرينويچ - سه شنبه 04 اوت 2009 - 13 مرداد 1388

اشرف غنی احمدی زی در برنامه فوق العاده صدای شما

اشرف غنی احمدزی

آقای احمد زی 60 ساله و یکی از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان است

چرا اشرف غنی احمد زی فکر می کند رهبر مناسبی برای پنج سال آینده افغانستان است؟

پنجشنبه این هفته ششم آگوست، اشرف غنی احمد زی از نامزد های انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مهمان برنامه فوق العاده صدای شماست.

آقای احمد زی از اکتبر ۲۰۰۱ مشاور اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان شد و کار در داخل افغانستان را آغاز کرد. در ماه جون ۲۰۰۲ میلادی به عنوان وزیر مالیه/دارایی به عضویت کابینه دولت انتقالی به رهبری حامد کرزی درآمد و تا دسامبر ۲۰۰۴ در این مقام بود.

اشرف غنی احمد زی در سال ۲۰۰۶ میلادی از سوی افغانستان به عنوان نامزد دبیر کلی سازمان ملل برای جانشینی کوفی عنان معرفی شد، اما در برابر بان کی مون، دبیر کل کنونی این سازمان شکست خورد.

برنامه های فوق العاده بی بی سی با نامزد های انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تا هفده هم آگوست هر سه شنبه و پنجشنبه پخش می شود.

برنامه فوق العاده صدای شما را با اشرف غنی احمدی زی، اینجا می توانید بشنوید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

این پنجشنبه در زمان پخش برنامه به ما تلفن کنید، و سوالات ، نظریات و پیشنهادات خود را با اشرف غنی احمد زی در میان بگذارید.

شماره تلفن برنامه

00442078360331

همچنین می توانید سوالات و نظرات خود را به نشانی

Dari@bbc.co.uk

به ما ایمیل کنید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.