هفت سرباز ناتو در افغانستان کشته شدند

نیروهای ناتو در افغانستان، آرشیو
Image caption ناتو شصت و چهار هزار و پانصد سرباز در افغانستان دارد

نیروهای بین المللی یاری امنیتی، آیساف، که تحت فرمان ناتو در افغانستان حضور دارند، اعلام کرده اند که هفت سرباز این نیروها کشته شده اند.

این نیروها در دو خبرنامه جداگانه نوشته اند که این سربازان در جنوب و غرب افغانستان در دو انفجار بمب جاسازی شده در کنار کشته شدند.

بر اساس این خبرنامه ها، انفجاری که در غرب این کشور روی داد، چهار سرباز آمریکایی جان خود را از دست دادند.

محل دقیق این انفجار در خبرنامه ناتو مشخص نشده است.

انفجار دوم در جنوب افغانستان روی داد و سه سرباز ناتو را کشت. محل دقیق و همچنین هویت سربازانی که در این انفجار کشته شدند، مشخص نشده است.

بر اساس گزارشها اخیراً انفجار بمب های کنار جاده ای و حملات مسلحانه علیه نیروهای بین المللی و داخلی در افغانستان افزایش یافته است. ماه جولای مرگبارترین ماه برای نیروهای خارجی در افغانستان پس از استقرار این نیروها در این کشور خوانده شده است.

این انفجارها و حملات مسلحانه مخالفان دولت افغانستان در حالی افزایش یافته که قرار است انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی این کشور در بیست و نهم ماه اسد/سرطان برگزار شود.

اخیراً گروه طالبان با انتشار اعلامیه ای گفتند که این گروه مانع شرکت مردم در انتخابات خواهد شد. طالبان گفته اند در روز انتخابات راهها را به روی رفت و آمد خواهند بست.

اما مقامهای امنیتی افغان گفته اند که سیصد هزار نیروی امنیتی مسئولیت تامین امنیت انتخابات در افغانستان را به عهده خواهند گرفت و تدابیر ویژه ای را در این زمینه به اجرا خواهند گذاشت.

مطالب مرتبط