به روز شده:  17:37 گرينويچ - سه شنبه 11 اوت 2009 - 20 مرداد 1388

حامد کرزی، مهمان برنامه صدای شما

مینه بکتاش حین مصاحبه با رئیس جمهوری افغانستان حامد کرزی

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان و یکی از نامزد های ریاست جمهوری در انتخابات بیست و نهم اسد/مرداد، پنجشنبه این هفته مهمان برنامه صدای شما در بی بی سی برای افغانستان بود.

حامد کرزی، رئیس جمهوری کنونی در ۲۴ دسامبر ۱۹۵۷ میلادی در روستای "کرز" در نزدیکی شهر قندهار، در جنوب افغانستان به دنیا آمد.

پدر او عبدالاحد کرزی، نائب رئیس مجلس نمایندگان دوره ظاهر شاه در سالهای ۱۹۶۰ میلادی و از رهبران با نفوذ قومی در قندهار بود.

برنامه صدای شما را اینجا می توانید بشنوید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

حامد کرزی در نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۳خورشیدی، که براساس موافقتنامه بُن برگزار شد، شرکت کرد و با بیش از چهار میلیون و چهارصد هزار رای (۵۵/۴ درصد) به عنوان نخستین رئیس جمهوری منتخب افغانستان آغاز به کار کرد.

آقای کرزی در هفت سال گذشته از حمایت گسترده بین المللی برخوردار بود، اما در سال های اخیر با انتقادهای گسترده داخلی مواجه شد. منتقدان او می گویند در دوره کار او فرصتهای زیادی برای پیشرفت و تأمین امنیت از دست رفت.

او به زبان های پشتو، فارسی، انگلیسی و اردو به طور روان سخن می گوید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.