تلفات ارتش بریتانیا در افغانستان به 204 نفر رسید

سربازان بریتانیایی در افغانستان

بریتانیا می گوید که با کشته شدن پنج نفر دیگر از سربازان این کشور در افغانستان شمار تلفات نیروهای بریتانیایی در افغانستان از سال 2001 تاکنون به 204 نفر رسیده است.

سه سرباز دیگر بریتانیایی روز یکشنبه (16 اوت) در ولایت هلمند در جنوب افغانستان کشته شدند.

پیش از آن دو سرباز بریتانیایی هم در این ولایت کشته شده بودند.

یکی از این سربازان از اثر جراحاتی که برداشته بود، در یک بیمارستان جان داد و سرباز دیگر نیز روز گذشته زمانی کشته شد که انفجار یک بمب در ولسوالی سنگین ولایت هلمند، گروهی از سربازان را در حال گشت امنیتی هدف قرار داد.

گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا، در واکنش گفته است هرچند بریتانیا در افغانستان با "تابستان دشواری" مواجه بوده است، عملیات نظامی کشورش علیه شورشیان طالبان ادامه خواهد یافت.

آقای براون با ادای احترام به سربازان کشورش که در افغانستان کشته شده اند، گفته است که این سربازان با مرگ خود تلاش کردند زمینه ها را برای برگزاری انتخابات در افغانستان فراهم کنند.

آقای براون گفت که برای تامین ثبات و نگهداشت آن در افغانستان مهم است که "به تعهدات خود احترام بگذاریم."

طی یک ماه گذشته ده سرباز بریتانیایی در افغانستان کشته شده اند.

تلفات سربازان بین المللی در افغانستان در حالی افزایش یافته که قرار است در پایان این هفته، افغانستان شاهد برگزاری انتخابات سراسری خود باشد.

نا امنی و تهدید طالبان، بزرگترین چالش سر راه این انتخابات خوانده شده است.

طالبان تهدید کرده اند که مانع از شرکت مردم در انتخابات خواهند شد و حملات آنها در مناطق مختلف افغانستان، از جمله کابل، پایتخت، نیز در هفته های اخیر شدت گرفته است.

روز شنبه (15 اوت) یک حمله انتحاری در نزدیکی مقر ناتو در کابل، دست کم هفت کشته و نزدیک به 90 مجروح به جا گذاشت.

مطالب مرتبط