'۱۰ سرباز ارتش' در شرق افغانستان کشته شدند

Image caption کنر از ولایت ناآرام در شرق افغانستان است

مقام های محلی در شرق افغانستان تائید کرده اند که در پی درگیری نیروهای افغان و ناتو با شورشیان، ۱۰ سرباز افغان کشته شدند.

گلاب شینواری، ولسوال/فرماندار منطقه "سرکانو" در ولایت کنر گفت این درگیری زمانی آغاز شد که گروهی از سربازان افغان و ناتو در منطقه "گنج گَل" هدف کمین طالبان قرار گرفت.

آقای شینواری گفت در این درگیری علاوه بر کشته شدن ۱۰ سرباز، شماری از سربازان هم مجروح شده اند که شمار دقیق آنها مشخص نیست و احتمالا شمار مجروحان به ۲۰ می رسد.

برخی گزارش های تائید نشده حاکی است که چهار سرباز نیروهای ناتو هم در این درگیری کشته شدند. نیروهای ناتو در ولایت کنر وقوع این درگیری را تایید کرده و گفته اند که "ممکن است در این درگیری به نیروهای افغان و ناتو تلفاتی وارد شده باشد".

اما طالبان ادعا کرده اند که در این درگیری حدود ۲۰ سرباز افغان و خارجی کشته شدند- ادعایی که مقام های افغان و ناتو آن را رد کرده اند.

منطقه ای که این درگیری در آن روی داد، از مناطق ناامن در نزدیکی مرز مشترک افغانستان و پاکستان است. پیش از این شورشیان پایگاه نیروهای ناتو را از همین منطقه هدف موشک قرار می دادند.

شورشیان در ولایت کنر نفوذ قابل ملاحظه ای دارند. این ولایت از ناآرام ترین ولایت های شرقی افغانستان است که مرز طولانی با پاکستان دارد.

در ماه های اخیر برخی مناطق افغانستان، به ویژه مناطق شرقی و جنوبی این کشور شاهد موارد متعدد خشونت و درگیری مسلحانه بوده است.

مطالب مرتبط