هولبروک حضور نظامی در افغانستان را الزامی دانست

هولبروک
Image caption هولبروک می گوید طالبان می خواهد بین کشورهای منطقه جنگ به راه بیاندازد

ریچارد هولبروک، نماینده ویژه آمریکا در افغانستان می گوید حضور نظامیان غربی در این کشور برای مبارزه با افرادی که منافع آن، پاکستان و آمریکا را تهدید می کنند، الزامی است.

آقای هولبروک در پاسخ به سوال به بی بی سی گفت طالبان تهدیدی علیه ائتلاف کشورهای غربی، افغانستان و پاکستان است.

بی بی سی از آقای هولبروک پرسید وقتی در روند انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به طور گسترده ای تقلب صورت گرفته، سربازان خارجی برای چه در این کشور می جنگند؟

آقای هولبروک با تاکید بر تهدید طالبان گفت این گروه می خواهد بین کشورهای منطقه جنگ افروزی کند.

آقای هولبروک گفت: "دشمنان ما دست اندرکاران حملات یازدهم سپتامبر هستند، مردمانی که به آمریکا حمله کردند، مردمی که به لندن حمله کردند. این افراد تهدیدی برای ائتلاف کشورهای غربی، پاکستان و افغانستان هستند. اینها برای به راه انداختن جنگ بین کشورهای منطقه از هیچ اقدامی فروگذاری نخواهند کرد."

او ادامه داد: " ما به همین علت آنجا (افغانستان) حضور داریم. هدف راهبردی ما همان دلیلی است که از جوانان آمریکایی، بریتانیایی و شهروندان سایر کشورها، مردان و زنان جوان خواسته ایم جان خود را به خطر بیاندازند."

آقای هولبروک گفت در مناطق جنگی شاهد شرایط سخت سربازان غربی بوده است و مردم این کشورهای خواست از نظامیان خود در افغانستان حمایت کنند.

سخنان ریچارد هولبروک با ابطال بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به وسیله کمیسیون رسیدگی به شکایات در این کشور همزمان شده است.

آرای باطل شده به بیست و هفت مرکز رای دهی در ولایت غزنی، پنجاه و یک مرکز در قندهار و پنج مرکز رای دهی در ولایت پکتیکا مربوط است.

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی می گوید به اسناد مستدلی درباره تقلب گسترده در این حوزه های رای گیری که در شرق و جنوب افغانستان قرار دارند، دست یافته است.

بیشتر آرای شمرده شده در این حوزه ها به نام حامد کرزی بوده است.

طرفداران آقای کرزی می گویند اتهام های وارد شده درباره تقلب در انتخابات غرض ورزی سیاسی است.

تحقیق درباره بروز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ممکن است ماه ها ادامه داشته باشد و منجر به بی ثباتی سیاسی در این کشور شود.

مطالب مرتبط