'۳۱ شورشی و یک مامور پلیس افغان کشته شدند'

طالبان، عکس از آرشیو
Image caption طالبان اخیراً به حملات در مناطق مختلف افغانستان افزایش داده اند

مقام های افغان می گویند در تازه ترین درگیری ها میان شورشیان و نیروهای امنیتی، ۳۱ شورشی و یک مامور پلیس در مناطق مختلف افغانستان کشته شده اند.

مقام های محلی در ولایت شمالی قندوز می گویند ۱۹ تن از این شورشیان در پی یک نبرد سنگین در وسوالی/فرمانداری "دشت ارچی این ولایت کشته شدند.

محمد عمر، والی قندوز به بی بی سی گفت این در گیری شب گذشته پس از حمله شورشیان به یک منطقه مسکونی رخ داد و شش ساعت ادامه داشت.

والی قندوز گفت: "تروریست های القاعده حوالی ساعت ۱۲ شب گذشته به منطقه قره لق ولسوالی دشت ارچی حمله کردند و تا شش صبح درگیری جریان داشته است. در نتیجه ۱۹ نفر از القاعده کشته و پنج شش تن دیگر از آنها زخمی شدند."

به گفته او، سه مامور پلیس هم در این درگیری زخمی شدند.

آقای عمر گفت در این درگیری علاوه بر نیروهای پلیس، نیروهای ارتش و امنیت ملی هم شرکت کردند.

Image caption نقشه ولایت قندوز

بر اساس یک خبر دیگر، وزارت داخله/کشور افغانستان در خبرنامه ای گفته است که در دو حادثه جداگانه دست کم ۱۲ شورشی در درگیری با پلیس کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

بر اساس این خبرنامه، حادثه نخست در پی کمین طالبان علیه ماموران پلیس و نیروهای ائتلاف در ولایت هلمند روی داد و تبادل آتش در این درگیری منجر به کشته شدن هشت شورشی و زخمی شدن سه تن دیگر آنان شد.

وزارت داخله گفته است که در این درگیری به نیروهای امنیتی آسیبی نرسید.

در خبرنامه وزارت داخله همچنین آمده است که در یک درگیری مشابه دیگر در ولایت ننگرهار، در شرق افغانستان چهار شورشی کشته شدند.

از سوی دیگر مقام های امنیتی در ولایت نیمروز در جنوب غرب افغانستان گفته اند شورشیان با پلیس درگیر شده و یک مامور پلیس را کشته اند.

غلام حیدر فراهی، فرمانده پلیس نیمروز گفت این درگیری در مرز با ایران روی داد و در نتیجه آن دو مامور پلیس دیگر زخمی شدند.

اما طالبان ادعا کرده اند که در این درگیری پنج مامور پلیس را کشته و چهار تن دیگر را زخمی کرده اند- ادعایی که فرمانده پلیس نیمروز آن را تکذیب کرد.

مطالب مرتبط