به روز شده:  11:22 گرينويچ - چهارشنبه 14 اکتبر 2009 - 22 مهر 1388

پنجشنبه ها با شنونده ها: روز جهانی زنان دهاتی

پنجشنبه پانزدهم اکتوبر بیست و سوم میزان برابرست با روز جهانی زنان دهاتی و فردای آن روز جهانی غذاست. این دو روزبا توجه به این حقیقت که زنان نقش بزرگی در تولید مواد غذایی دارند به یگیگر وابسته اند. زنان به طور اوسط بیش از نیمی از مواد غذایی در جهان را تولید می کنند. با وجود این زنان توانایی چندانی در مالکیت زمین نداراند و به خدماتی چون اخذ قرضه اآموزش و تعلیم و تربیه دسترسی کمی دارند.

هدف ار روز جهانی زنان دهاتی این است تاحد اقل یک بار در سال توجه جوامع را به این جلب کنند که چه قرد این جوامع مرهون زنان هستند و باید به کار آنان ارزش و اعتبار قایل شوند.

برنامه را می توانید اینجا بشنوید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

درین هفته در برنامه پنجشنبه ها با شنونده هااز شما می شنویم که وضعیت زنان دهاتی افغانستان چگونه است؟ و برای ارتقای وجهه زنان دهاتی، شناخت نقش ارزشمند آن ها در جامعه، و کمک به رفع نیاز مندی های آنان چه کار هایی باید صورت گیرد؟

برای شرکت دراین بحث، روز پنجشنه، ازساعت ۲ الی ۳ بعد ازظهر به وقت افغانستان به شـماره تلـفـن ۰۰۴۴۲۰۷۸۳۶۰۳۳۱ در حین پخش برنامه به ما زنگ بزنید ویا، ازهمین حالا به آدرس dari@bbc.co.uk پیغام انترنتی بفرستید .

همچنین میتوانید به شمار تلفن: SMS) 00447786208888) به یا پیامک بفرستید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.