به روز شده:  22:17 گرينويچ - شنبه 31 اکتبر 2009 - 09 آبان 1388

آرین خان، مهمان برنامه استودیوی شماره هفت

این هفته در برنامــه اســتودیوی شــماره هفت از آرین خان، هنرپیشه سینما و آواز خوان جوان افغان دعوت کرده ایم تا به سوالات شما شنونده ها جواب بدهد.

آرین خان درسال 1979 میلادی درشهر جلال آباد ولایت ننگرهار چشم به جهان گشود. او هنوز کودک بود که خانواده اش به سبب جنگ های دخلی به پیشاورمهاجر شد، جاییکه آرین خان به مکتب رفت و بلاخره تحصیلاتش را به پایان رساند.

آرین خان، درجریان سالهای مکتب همیشه علاقه مند ورزشهای رزمی بود و تا زمان فراغت از مکتب ، دراین رشته ورزشی در کوریا (کره)، پاکستان و میان افغانها صاحب نام شد.

در واقع این زمانی بود که آرین خان، به فیلم و سینما علاقه مند شد و بزودی درتلویزیون پاکستان در برنامه موسوم به( استار ) تمثیل کرد.

آرین خان بزودی در پاکستان شهرت یافت اما نه تنها برای تمثیل زنده، بلکه برای آهنگ های که این جوان با استعداد سرود.

ازچند سال به اینسو آرین خان به افغانستان برگشته و مشغول کارهای هنری دراین کشور است.

او آهنگ های خود را به زبان های پشتو و فارسی و گاهی هم یکجا با اردو سروده است . درحال حاضر او مشغول کار روی یک البوم جدید و تهیه کلیپ های ویدیوی برای آن است .

همچنین فیلم جدیدی را بنام ( کابلی خان) زیرکار دارد که توسط شرکت فیلم سازی خودش، یعنی Arian Khan’s Studios ، تهیه شده و بزودی منتشر خواهد شد. این فیلم برمحور مسایل فرهنگی درافغانستان میچرخد و آرین خان نقش مرکزی را در آن دارد .

و سرانجام، آرین خان، میزبان برنامه تلویزیونی ( کی می خواهد میلیونر شود) نیز است که روزهای جمعه از طریق تلویزیون شمشاد پخش می شود.

برای شرکت در برنامه ی استدیوی شماره هفت و ابراز نظر و سوال در مورد کارنامه های هنری آرین خان می توانید در جریان پخش مستقیم این برنامه با شماره تلفن ۰۰۴۴۸۷۰۳۳۳۶۷۶۸ تماس بگیرید و شماره تلفن خود را بگذارید.

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دو و نیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد به ما ارسال کنيد.

برای گوش دادن به این برنامه اینجا اشاره کنید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

شیوه تماس با ما:

تلفن: 00442078360331 (فقط هنگام پخش برنامه، بعد از ظهر جمعه)

پیامک: SMS) 00447786208888)

ایمیل: dari@bbc.co.uk

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.