ترکیب کابینه جدید افغانستان چگونه باید باشد؟

Image caption در سالهای گذشته مردم این کشور وحامیان بین المللی افغانستان بارها از فساد گسترده اداری، ناکارائی و خویشاوند سالاری در حکومت افغانستان شکایت کرده اند.

یک روز پس از آنکه کمیسیون انتخابات افغانستان حامد کرزی را به عنوان برنده دومین انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد، آقای کرزی گفت او یک حکومت "مشارکت ملی" تشکیل خواهد داد.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، گوردون براون نخست وزیر بریتانیا وبان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن اینکه پیروزی آقای کرزی را در انتخابات به او تبریک گفته اند، از او خواسته اند که با فساد اداری دراین کشور مبارزه جدی کند. باراک اوباما گفته است که حکومت آینده افغانستان باید فراگیر وکارا باشد.

در سالهای گذشته مردم این کشور وحامیان بین المللی افغانستان بارها از فساد گسترده اداری، ناکارائی و خویشاوند سالاری در حکومت افغانستان شکایت کرده اند.

آقای کرزی پس از اعلام پیروزی اش گفت، در نظر دارد در حکومت آینده خود، "تغییرات اساسی" ایجاد کند. وی همچنین تاکید کرد که دروازه حکومت او به روی "هر کسی که توان و آرزوی کار را داشته باشد" باز خواهد بود.

به نظر شما چه نوع حکومتی باید در افغانستان تشکیل شود تا انتظارات مردم این کشور وحامیان بین المللی آن را برآورده سازد؟

شما چه پیشنهاد می کنید، کابینه آینده افغانستان چه نوع ترکیبی باید داشته باشد؟

سئوالات و پیشنهادات خود را می توانید درهنگام پخش برنامه روز پنجشنبه ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت گرینیچ برابر با هفت شام به وقت افغانستان، با ما در میان بگذارید.

۰۰۴۴۲۰۷۸۳۶۰۳۳۱شماره ارسال پیامک یا اس.ام.اس:۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۸۸۸۸و همچنین می توانید به آدرس dari@bbc.co.uk به ما ایمیل بفرستید.