صدای شما: راههای سرعت اکمال و آموزش اردوی افغانستان

ارتش افغانستان

کشورهایی که سربازان شان در افغانستان سرگرم انجام ماموریت های نظامی اند، خواهان واگذاری مسئولیت های امنیتی افغانستان به خود افغان ها هستند. وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که تا چهار سال دیگر قادر به انجام مستقلانه عملیات نظامی و حفظ امنیت در سراسر کشور خواهند شد.

این وزارت می گوید رسیدن به این هدف در صورتی است که جامعه ی جهانی تعهداتش در قبال تجهیز نیروهای افغان را برآورده کند.

هم اکنون بیش از دوصد هزار نیروی افغان و صد هزار نیروی خارجی سرگرم تامین امنیت در افغانستان هستند.

دولت افغانستان همواره از جامعه جهانی خواسته که به جای اعزام سرباز بیشتر به این کشور، نیروهای داخلی افغانستان را آموزش دهند.

وزارت دفاع افغانستان می گوید جامعه جهانی وعده کرده دوصد هزار نیروی ارتش و چهارصد هزار دیگر از نیروهای امنیتی افغانستان را آموزش داده و آنها را تجهیز کند.

اگر این وعده عملی شود، وزارت دفاع افغانستان می گوید که نیروهای داخلی این کشور در خلال چهار سال آینده قادر به تامین امنیت سراسر افغانستان خواهند بود.

در حالی که در هشت سال کمتر از یکصد هزار نفر به صورت داوطلبانه به ارتش افغانستان پیوسته است انتظار می رود تنها در یک سال آینده چهل هزار نفر وارد صفوف اردو شود، آیا چنین چیزی ممکن است؟

شما چه نظری در مورد راه های تسریع روند جذب داوطلبان بیشتر به اردوی افغانستان دارید؟

برای شنیدن دیدگاه ها و سوال ها تان در این مورد، منتظر تان هستیم در برنامه ی صدای شما که روز پنجشنبه در ساعت شش و چهل و پنج شام افغانستان با همین موضوع از لندن پخش می شود.

شیوه تماس با ما در جریان پخش برنامه :

تلفن: 00442078360331

پیامک: SMS) 00447786208888)

برای ارسال نظر و سوال تان از طریق ایمیل هم می توانید از این نشانی استفاده کنید:

dari@bbc.co.uk