هشدار هیلاری کلینتون به کرزی

هیلاری کلینتون
Image caption هیلاری کلینتون گفت آمریکایی ها را می توان متقاعد کرد که امکان پیروزی در جنگ افغانستان وجود دارد

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا می گوید حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان می تواند بهتر از این عمل کند.

خانم کلینتون که در یک برنامه گفتگوی تلویزیونی آمریکا صحبت می کرد هشدار داد تا هنگامی که حامد کرزی و وزیرانش پاسخگو نباشند، آمریکا از کمک های غیرنظامی بیشتر به افغانستان خودداری خواهد کرد.

هیلاری کلینتون گفت می خواهد در مورد این که دولت افغانستان در تمام سطوح به احتیاجات مردم واکنش نشان داده و خدمات مورد نیاز آنان را فراهم می کند، شواهد ملموسی را مشاهده کند.

وی همچنین گفت به اعتقاد او دولت آمریکا می تواند آمریکایی ها را متقاعد کند که می توان از جنگ در افغانستان پیروز بیرون آمد.

هیلاری کلینتون، اخیرا گفته بود که آقای کرزی در دور دوم ریاست جمهوری خود باید به فساد دولتی رسیدگی کند و نحوه اداره امور کشور را بهبود بخشد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا هم تاکید کرده است که آقای کرزی باید جدیت خود در مقابله با فساد را در عمل نشان دهد.

این اظهارات در حالی است که دادستان کل افغانستان گفته تحقیقات در باره اتهام ارتباط شماری از اعضای کنونی کابینه افغانستان با فساد، تکمیل شده است.

خبر تکمیل پرونده فساد علیه مقامهای بلندپایه دولت افغانستان در حالی گزارش شده که کشورهای کمک کننده به افغانستان، دولت این کشور را تحت فشار شدید قرار داده اند تا مبارزه با فساد را شدت بخشد.

گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا کمک های بین المللی به افغانستان را با میزان پیشرفت دولت این کشور در مقابله با فساد مرتبط دانسته است.

مطالب مرتبط