به روز شده:  15:15 گرينويچ - چهارشنبه 09 دسامبر 2009 - 18 آذر 1388

بهزاد بلور در برنامه خاطره ها و ترانه ها

ضبط آلبومی به نام "میش" در سن بیست و چهار سالگی در لندن پای او را به رادیو بی بی سی باز کرد.

در این هفته در برنامه خاطره ها و ترانه ها یکی از برنامه سازان موفق رادیو و تلویزیون فارسی بی بی سی بهزاد بلور خاطرات خود را قصه می کند.

بهزاد بلور از 44 سال عمرش بیست سالش را با بی بی سی بوده است.

او دوران نوجوانیش را در تهران زمان انقلاب، با گوش دادن به بی بی سی گذرانده است.

ضبط آلبومی به نام "میش" در سن بیست و چهار سالگی در لندن پای او را به رادیو بی بی سی باز کرد و در آن سالها، دستیارخانم مهتاب در برنامه مهتاب موسیقی شد و تهیه و ساخت برنامه های موسیقی بی بی سی را یاد گرفت و کارش را شروع کرد.

با تأسیس برنامه روز هفتم برای روزهای جمعه؛ برنامه شگفتی ها را شروع کرد و سپس برنامه معرفی آهنگ های روز بریتانیا و بالاخره تهیه برنامه آهنگ های درخواستی را به عهده گرفت و پس از چند سال تهیه کننده و گوینده برنامه روز هفتم و آهنگ های درخواستی شب هفتم شد.

با آغاز کار صفحه اینترنتی بی بی سی همراه با تیم روز هفتم؛ یکی از پر بیننده ترین صفحات بخش فارسی "روز هفتم" را افتتاح کرد و شوهای ویدیویی برای این صفحه ساخت.

پیش از ورود به تلویزیون بی بی سی، پنجشنبه شبها برنامه رادیویی زیگ زاگ را بهمراه گروهی از جوانان روز نامه نگار اجرا کرد و اکنون با تیم "کوک" برنامه موسیقی تلویزیونی بی بی سی را اجراء می کند و سریال "نون و نمک" و "بلور بنفش" را ادامه میدهد.

بهزاد تنبور و سیتار را با مهارت می نوازد.

خاطرات بهزاد از زمان اقامتش درافغانستان را از زبان خودش در این برنامه بشنوید.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.