عضو سنای افغانستان در تیراندازی پلیس کشته شد

شیرین آغا، عضو مجلس سنای افغانستان
Image caption سناتور شیرین آغا در اثر تیراندازی پلیس در بغلان کشته شده است

وزارت داخله (کشور) افغانستان از کشته شدن یک عضو مجلس سنای افغانستان در نتیجه تبادل آتش با نیروهای پلیس خبر داده است.

در اعلامیه ای که وزارت داخله منتشر کرده، آمده است که در این درگیری، که در ولسوالی بغلان جدید واقع در ولایت بغلان روی داد، علاوه بر سناتور محمد یونس شیرین آقا، راننده او نیز کشته و یکی دیگر از همراهان آنان زخمی شده است.

در اعلامیه وزارت داخله در شرح این حادثه آمده است که موتر (خودرو) شخصی این عضو سنا، حوالی ساعت 2.30 نیمه شب، بدون اعتنا به دستور توقف، از برابر نیروهای پلیس عبور کرده و سرنشینان آن دست به تیراندازی زده اند.

به گفته وزارت داخله، نیروهای پلیس نیز، ظاهرا بدون آگاهی از هویت سرنشینان این موتر، به این تیراندازی پاسخ دادند.

وزارت داخله افغانستان می گوید که این حادثه زمانی روی داد که نیروهای پلیس، برای بازداشت چهار فرد مسلح که پیشتر در یک عملیات پلیس زخمی شده بودند، به ولسوالی بغلان جدید آمده بودند.

به گفته مقامات این وزارت، براساس گزارشهایی که در اختیار پلیس قرار گرفت، افراد مسلح تحت تعقیب در نظر داشتند از این منطقه فرار کنند و به همین دلیل، نیروهای پلیس رفت و آمد در این منطقه را زیر نظر داشتند.

هنوز جزییاتی در مورد علت عبور موتر حامل عضو مجلس سنای افغانستان از این محل در نیمه شب و دلیل تیراندازی سرنشینان آن در دست نیست.

وزارت داخله گفته است که تحقیقات فوری در مورد این حادثه را آغاز کرده و نتایج آن را "به زودی" در اختیار "رهبری وزارت" قرار خواهد داد.

مجلس سنای افغانستان گفته است که برای بررسی این حادثه تشکیل جلسه داده و در مورد چگونگی برخورد با آن، تصمیم خواهد گرفت.

این نخستین بار است که خبر درگیری و کشته شدن یک عضو مجلس سنای افغانستان در اثر تیراندازی نیروهای پلیس منتشر می شود.

پیش از این، مجلس نمایندگان و سنای افغانستان، در چندین مورد متحمل تلفاتی شده اند که بسیاری از آنها ناشی از حمله گروه های مسلح مخالف دولت بوده است.

مطالب مرتبط