به روز شده:  12:26 گرينويچ - پنج شنبه 31 دسامبر 2009 - 10 دی 1388

استاد لطيف ناظمی، در برنامه خاطره ها و ترانه ها

مهمان برنامه اين هفته خاطره ها و ترانه ها، يکی از چهره های آشنا، صميمی و معروف، شاعر، ادب شناس و منتقد شناخته شده افغان، لطيف ناظمی است.

لطيف ناظمی را بسياری استاد خطاب می کنند، اين نه بدان خاطر است که او سالهای متمادی در دانشگاه کابل و دانشگاه هامبولت آلمان، زبان و ادبيات فارسی دری تدريس کرده است، بلکه بيشتر به دليل دسترسی و تسلط او بر شعر و ادب زبان فارسی و ادبيات جهانی است.

استاد لطيف ناظمی حتی در زمانيکه متصدی مقام های بلند دولتی به عنوان رئيس راديو افغانستان و رئيس کميته دولتی اطلاعات و فرهنگ هم بوده است، شعر، نقد و پژوهش ادبی را فراموش نکرده است

استاد ناظمی از بانيان برنامه معروف ترازوی طلايی راديو افغانستان است، نوشته ها، تحقيقات، نقد و بررسی آثار ادبی او در اين برنامه فصل تازه ای در اين زمينه برای عاشقان و دوستداران نقد و تحقيق در افغانستان بود.

از استاد ناظمی شمار کثيری مقاله و تحقيق و پژوهش ادبی، در مطبوعات داخل و خارج کشور چاپ و منتشر شده است.

همچنين چندين مجموعه و گزينه شعری او در افغانستان و خارج منتشر شده است از جمله سايه و مُرداب، از باغ تا غزل، باد در فانوس.

استاد ناظمی چندين فيلمنامه و داستان برای فيلم نيز نوشته است که از جمله داستان فيلم رابعه بلخی است.

استاد ناظمی که از سالها به اینطرف در المان در مهاجرت بسر می برد. به کار و تحقيق ادبی و سرودن شعر همچنان ادامه داده است و در محافل و گردهمايی های ادبی، فرهنگی در افغانستان و کشورهای مختلف شرکت کرده است.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

زمان پخش برنامه

برنامه خاطره ها و ترانه ها، روزهای يکشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا۹:00 صبح به وقت لندن، يک تا یک و نیم بعدازظهر به وقت افغانستان، در برنامه های بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

در اين برنامه، شنوندگان از سراسر جهان، خاطرات تلخ و شيرين زندگی خود را بازگو می کنند و آهنگ های درخواستی شان را می شنوند.

همچنين هر هفته يک چهره برجسته هنری مهمان برنامه خاطره ها و ترانه هاست که از خاطرات تلخ و شيرين خود می گويد و ترانه های جديد خود را زمزمه می کند.

شنوندگان می توانند با تلفن های پيامگير برنامه در لندن به شماره 00443703336768 و در کابل به شماره 020220300 تماس بگيرند و نام و شماره تلفن خود را در پيامگير ثبت کنند تا از برنامه خاطره ها و ترانه ها با آنها تماس گرفته شود.

سيما شادان برنامه خاطره ها و ترانه ها را تهيه و اجرا می کند.

برنامه های قبلی

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.