هشت سرباز افغان و یک سرباز ناتو کشته شدند

سربازان افغان
Image caption مقامهای افغان برای بهبود امنیت در کشور همواره بر افزایش شمار سربازان ارتش تاکید کرده اند

ارتش افغانستان اعلام کرده که هشت سرباز ارتش در اثر انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در ولایت ارزگان در جنوب این کشور کشته شده‌اند.

ژنرال عبدالحمید، فرمانده واحدهای ارتش در ولایت ارزگان به بی بی سی گفت که این سربازان عصر روز پنجشنبه، 17 جدی/دی، زمانی کشته شدند که موتر/خودرو حامل آنان با بمب جاسازی شده در کنار جاده برخورد کرد.

این فرمانده ارتش گفت که این سربازان برای گرفتن حقوق ماهیانه خود از ولسوالی/شهرستان "چوره" به شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان آمده بودند، اما در بازگشت در نزدیکی ولسوالی چوره با این حادثه مواجه شدند.

ژنرال عبدالحمید افزود که همه سرنشینان این موتر هشت تن بودند و از این انفجار هیچ فردی جان به سلامت نبرده است.

او گفت که چنین حوادث در ارزگان غیرمعمول شمرده نمی شود و انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای در آن جا تقریباً به امری معمولی مبدل شده است.

ارزگان از ولایت‌های ناآرام در جنوب افغانستان است.

از سوی دیگر نیروهای ناتو هم اعلام کرده یک سرباز آمریکایی این سازمان در پی انفجاری مشابه در شرق افغانستان کشته شده است.

ناتو محل دقیق این حادثه را مشخص نکرده، اما در یک اعلامیه خود گفته است که این سرباز روز گذشته بر اثر زخمی که در این انفجار برداشته بود، جان داده است.

اخیراً در اثر یک انفجار انتحاری توسط یک مرد اردنی در ولایت خوست، در جنوب شرق افغانستان هفت مامور سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، کشته شدند.

گروه القاعده مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته و گفته است که این انفجار را برای گرفتن انتقام از نیروهای آمریکایی در مورد کشتن فرماندهان وابسته به این گروه در خاک پاکستان انجام داده است.

ناتو همچنین در اعلامیه خود از کشتن چند شورشی در ولایت پکتیکا و همچنین بازداشت چند شورشی دیگر در ولایت های لوگر و قندهار خبر داده است. ناتو شمار دقیق افراد کشته و بازداشت شده را مشخص نکرده است.

مطالب مرتبط