شورشیان طالبان یک فرمانده محلی پلیس افغان را ربودند

نقشه ولایت کنر
Image caption کنر از ولایت هایی که شورشیان در آن نفوذ دارند

پلیس در شرق افغانستان اعلام کرده که شورشیان وابسته به گروه طالبان یک فرمانده محلی پلیس را همراه با یک مامور پلیس در ولایت کنر در مرز با پاکستان ربوده اند.

خلیل الله ضیایی، فرمانده پلیس ولایت کنر به بی بی سی گفت که گروهی از شورشیان شب گذشته، دوم دلو/بهمن، به نیروهای گشت پلیس ولسوالی/شهرستان شیگل حمله کرده و فرمانده پلیس این ولسوالی را همراه یک مامور پلیس ربودند.

اما برخی گزارش های دیگر حاکی است که نفرات طالبان با حمله به مرکز فرماندهی پلیس ولسوالی شیگل، جمعة الله، فرمانده پلیس آن ولسوالی را با خود بردند.

ذبیح الله مجاهد، یکی از سخنگویان طالبان گفته است که این فرمانده پلیس همراه با شش مامور پلیس در حال حاضر در اسارت این گروه است.

سخنگوی طالبان همچنین گفته است که نفرات وابسته به این گروه ضمن دستگیری این فرمانده پلیس، دست کم ۱۰ قبضه سلاح مربوط به پلیس را هم با خود برده اند.

اما آقای ضیایی گفت که بجز فرمانده و یک مامور پلیس، که ربوده شده اند، به دیگر افسران و ماموران پلیس شیگل آسیبی نرسیده و ربوده هم نشده اند.

نیروهای امنیتی افغان، به ویژه پلیس از اهداف عمده نیروهای مسلح مخالف دولت در افغانستان شمرده می شوند.

ماموران پلیس در ولایت کنر ضمن تامین امنیت اجتماعی، در کنار نیروهای ارتش و سربازان نیروهای بین المللی با شورشیان مسلح هم می جنگند.

ولایت کنر در شرق افغانستان از ولایت های مرزی این کشور است که شورشیان در آن نفوذ دارند و این ولایت هر از گاهی شاهد مواردی از خشونت و درگیری بوده است.

مطالب مرتبط