تیراندازی و انفجار در کابل تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است

.

وقوع چند انفجار و تیراندازی در پایتخت افغانستان تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است و طالبان مسئولیت این حملات را پذیرفته اند.

براساس گزارش های رسیده از کابل، روز جمعه، 7 دلو/اسفند (26 فوریه)، در یکی از محله های مرکزی شهر انفجار و تیراندازی روی داد و به گفته منابع محلی دست کم ده کشته و هجده زخمی برجای گذاشت اما انتظار می رود آمار قربانیان این حادثه بیش از این باشد.

برخی خبرگزاری ها به نقل از منابع رسمی شمار کشته شدگان را دست کم چهارده نفر گزارش کرده اند.

گفته می شود چند شهروند خارجی در میان کشته شدگان و زخمی های این انفجارها بوده اند.

منابع محلی علت انفجارهای روز جمعه را حملات انتحاری و محل آن را چهارراه انصاری شهر کابل و در نزدیکی یک مرکز خرید اصلی شهر گزارش کرده و گفته اند که پس از وقوع انفجار اول، صدای چند انفجار ضعیف تر و سپس صدای تیراندازی از محلات مرکزی شهر به گوش رسید.

تعداد مهاجمان هنوز اعلام نشده اما به نقل از پلیس محلی گزارش شده است که دو تن از آنان در تبادل آتش با ماموران دولتی از پای درآمده اند.

بعضی گزارش های خبری از وقوع دست کم یک حمله دیگر در روز جمعه حکایت دارد اما هنوز منابع رسمی جزئیاتی در مورد این حوادث منتشر نکرده اند.

در مورد ملیت شهروندان خارجی کشته شده در این حمله اطلاعات قطعی در دست نیست اما برخی منابع خبری از کشته شدن چهار تبعه هندی و زخمی شدن سه تن دیگر خبر داده اند.

گفته می شود که یک هتل مورد استفاده شهروندان هندی واقع در نزدیکی یک مرکز خرید هدف اصلی مهاجمان بوده اما برخی از اهالی محلی از ورود مردان مسلح به این مرکز خرید هم خبر داده اند.

این نخستین باری نیست که پایتخت افغانستان شاهد حملات افراد مسلح و کشته و زخمی شدن شهروندان در این حملات است.

ماه گذشته، افرادمسلح در یک عملیات گسترده چند ساختمان در مرکز شهر کابل را برای چند ساعت اشغال کردند و به تبادل آتش با ماموران امنیتی پرداختند.

این حملات که همزمان با برگزاری مراسم ادای سوگند اعضای هیات دولت افغانستان روی داد دوازده کشته و بیش از هفتاد زخمی برجای گذاشت.

مطالب مرتبط