'ادامه جنگ میان طالبان و حزب اسلامی در بغلان'

طالبان، آرشیو
Image caption افراد وابسته به گروه طالبان، آرشیو

پلیس در شمال افغانستان گفته که جنگ میان گروه طالبان و حزب اسلامی در ولایت بغلان ادامه دارد و تلفات آن به ۶۰ نفر رسیده است.

لعل محمد احمدزی، سخنگوی فرماندهی پلیس شمال افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که در این نبرد ۴۰ نفر وابسته به طالبان و ۲۰ تن از نفرات حزب اسلامی شاخه حکمتیار کشته شده اند.

آقای احمدزی افزود که در این نبرد طالبان ۲۰ تن از جنگجویان حزب اسلامی را اسیر کرده و بیشتر مناطق تحت کنترل این حزب را هم در محل جنگ در بغلان مرکزی به تصرف خود در آورد اند.

پلیس گفته است که جنگ میان این دو گروه مخالف دولت زمانی آغاز شد که طالبان چند فرمانده حزب اسلامی را در شهرک بغلان مرکزی خلع سلاح کردند و به دنبال آن به مراکز فرماندهی این حزب حمله کردند.

لعل محمد احمدزی همچنین گفت که در پی این نبرد ۴۰ تن از افراد هر دو طرف به دولت پیوسته اند. به گفته او، شش فرمانده "مشهور" آنها و از جمله ولسوال/فرماندار بغلان مرکزی هم شامل آنان هستند.

سخنگوی پلیس شمال افغانستان گفت که در این نبرد از اسلحه سبک و سنگین استفاده شده و چند منطقه مسکونی و کشتزارها شامل منطقه جنگی بوده است.

در باره این که تا حال به افراد غیرنظامی هم آسیب رسیده است، یا نه، هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست. رئیس بیمارستان بغلان مرکزی گفته که تا حال هیچ فرد غیرنظامی زخمی به این بیمارستان مراجعه نکرده است.

به گفته او، در حال حاضر (بعد از ظهر یکشنبه، ۱۶ حوت/اسفند) از شدت جنگ میان این گروه کاسته شده است.

هنوز گروه طالبان و حزب اسلامی در باره اطلاعات منتشر شده در باره این نبرد اظهار نظری نکرده اند.

منابع مستقل ادعاهای پلیس را تایید نکرده اند.

مطالب مرتبط