مقامهای افغان: پنج مهاجم انتحاری در پکتیکا از پا درآمدند

Image caption نقشه ولایت پکتیکا

مقامهای افغان در جنوب شرق افغانستان گفته اند که پنج مهاجم انتحاری پیش از رسیدن به هدف به یک مرکز دولتی، توسط ماموران امنیتی از پا درآمدند.

وزارت داخله/کشور افغانستان در اعلامیه ای گفته است که مهاجمان مجهز با سلاحهای مختلف بودند و قصد داشتند به طور همزمان به چند نقطه در بازار ولسوالی (شهرستان) برمل ولایت پکتیکا حمله کنند.

اما مخلص افغان، سخنگوی والی پکتیکا گفته است که هدف اصلی مهاجمان حمله به ساختمان ولسوالی برمل بود.

در اعلامیه وزارت داخله آمده است که مهاجمان پیش از رسیدن به هدف خود، از سوی نیروهای امنیتی شناسایی شدند و هدف شلیک گلوله ماموران امنیتی قرار گرفتند.

وزارت داخله افزوده که سه تن از مهاجمان که واسکت های (جلیقه های) انتحاری به تن داشتند، جا به جا کشته شدند و دو مهاجم دیگر وارد یک مغازه شدند و دست به مقاومت زدند.

بر اساس این اعلامیه، این دو فرد هم پس از مقاومت مختصر از پا درآمدند.

وزارت داخله گفته که در این حادثه تنها یک مامور پلیس به طور سطحی زخمی شده و به افراد دیگر آسیبی نرسیده است.

سخنگوی والی پکتیکا گفته است که در پی درگیری میان ماموران پلیس و مهاجمان یک قبضه مسلسل و یک قبضه راکت آر پی جی به دست پلیس افتاد.

گروه طالبان گفته است که افراد مهاجم وابسته به این گروه بودند و دو تن از آنان موفق به حمله به داخل ساختمان ولسوالی برمل شدند و در پی آن ۲۵ سرباز افغان و خارجی کشته شدند. اما مقامهای افغان این ادعا را رد کرده اند.

برمل ناآرام ترین ولسوالی در ولایت پکتیکا است. یک هفته پیش نیز در حادثه ای دست کم ۹ سرباز افغان زخمی شدند.

به گفته مهای محلی، در این حادثه یک بمبگذار انتحاری کامیون مملو از مواد منفجره حامل خود را به داخل یک پایگاه نظامی راند و منفجر کرد.

مطالب مرتبط