تیم کریکت افغانستان منتظر پرواز لندن_ دوبی

تیم کریکت افغانستان
Image caption تیم کریکت افغانستان برای شرکت در جام جهانی کریکت، عازم وست اندز است

تاثیرات انتشار خاکستر ناشی از آتشفشانی در ایسلند، اگرچه بر اروپا خیلی گسترده بود، اما در دنیای کوچک شده امروزی کمتر جایی یا بهتر است گفت، مردمان کمتر کشوری از آن بی نصیب ماندند. از جمله افغانستان آنهم تیم کریکت این کشور که تیم جوان اما پر از دست آورد برای کشورش بوده است.

تیم ملی کریکت افغانستان، که رقابت های سختی را موفقانه پشت سر گذاشته است، قرار است برای شرکت در مسابقات جام جهانی کریکت، در وست اندیز یا جزایر غرب الهند، سفر کنند.

اعضای تیم کریکت افغانستان برای رسیدن به این مقصد باید ابتدا به لندن پرواز می کردند، اما به دلیل لغو پرواز ها آنها در دبی برای مدت نا معلومی منتظر مانده اند.

توده های خاکسترهای ناشی از فعالیت یک کوه آتشفشان در ایسلند همچنان به سمت جنوب و شرق اروپا در حرکت است و وضعیت پرواز هواپیماها در اروپا را از آنچه قبلا پیش‌بینی می شد به مراتب وخیم تر کرده است.

این فعالیت آتشفشانی در زیر کوه یخ ایجافجالاجوکول، اتفاق افتاده است.

آژانس ترافیک هوایی اروپا می گوید حدود 60 درصد تمام پروازهای اروپایی اکنون لغو شده و تاخیر در برنامه پروازها تا فردا (17 آوریل) ادامه خواهد یافت

به گفته این نهاد 60 درصد پروازها بین آسیا و اروپا نیز لغو شده و در طول امروز صبح کمتر از پنجاه درصد پروازهای بین اروپا و آمریکا صورت گرفته است.

بشیر استانکزی مسئول تیم ملی کریکت افغانستان به بی بی سی گفت پرواز روز جمعه آنها لغو شده است اما او امیدوار است که در زود ترین فرصت ممکن بتواند به لندن و از آنجا به مقصد بازی های کریکت در وست اندز، پرواز کنند.

تیم های ورزشی زیادی به دلیل اختلال در پرواز ها، از رسیدن به میدان های رقابت باز مانده اند. از جمله تیم هاکی بریتانیا که قرار بود به سلونی سفر کند.

تیم کریکت افغانستان یک تیم جوان است، کریکت توسط بازگشت مهاجران افغان از پاکستان در این کشور رایج شد.

اما تیمی که بیش از 9 سال از عمر آن نمی گذرد، دست آوردهای زیادی برای کشورش داشته است.

قهرمانی در بازیهای آرانژانتین، برنده شدن مقابل تیم های ایرلند و اسکاتلند در بازیهای نیوجرسی و بالاخره راه یافتن در بازیهای جام جهانی کریکت در مسابقات امارات متحده عربی.

مطالب مرتبط