به روز شده:  15:31 گرينويچ - چهارشنبه 12 مه 2010 - 22 اردیبهشت 1389

اهمیت روابط استراتژیک میان افغانستان و آمریکا؛ نظرات شما

در جریان دیدار حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، از واشنگتن مقامات ارشد آمریکا یکبار دیگر بر ادامه همکاری و حمایت دراز مدتشان از افغانستان تاکید کردند.

مقامات ارشد آمریکایی از جمله هیلاری کلینتون، وزیرخارجه این کشور، اذعان کردند که آمریکا مردم افغانستان را ترک نمی کند و تعهد غیر نظامی آنها به افغانستان تا مدتها ادامه خواهد داشت.

حامد کرزی نیز به مقامات آمریکایی وعده سپرده است که افغانها به دوستی و همکاری با آمریکا پایبند خواهند ماند و مساعدت ها و حمایت آن کشور را از یاد نخواهند برد.

مقامات افغان و آمریکایی تاکید کردند که اختلاف نظرهای دو کشور مانعی برسر راه رسیدن به اهداف مشترک استراتژیک نخواهد بود و خانم کلینتون گفت یک سند همکاری استراتژیک دراز مدت میان آمریکا و افغانستان در حال تنظیم شدن است.

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

پیش از دیدار آقای کرزی از واشنگتن، مقامات افغان گفته بودند که در نظر دارند یک توافقنامه استراتژیک را با ایالات متحده امضاء کنند که به گفته آنها راه را برای بحث و گفتگو درمورد امضاء یک پیمان استراتژیک میان افغانستان و ایالات متحده باز خواهد کرد.

اما روابط استراتژیک میان افغانستان و آمریکا برای دو کشور چه اهمیتی دارد؟

با توجه به اوضاع کنونی و موقعیت جغرافیایی افغانستان، به نظرشما حمایت متداوم و بلند مدت آمریکا از افغانستان چقدر به سود این کشور خواهد بود؟

برای طرح دیدگاه ها و پرسش های تان، شام پنجشنبه در هنگام پخش برنامه به شماره 00442078360331 زنگ بزنید و یا به شماره 00447786208888 اسمس یا پیامک بفرسید.

همچنین می توانید همین حالابه نشانی dari@bbc.co.uk به ما ایمیل بفرستید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.